Şehidimiz Ziya Sarpkaya’nın Babaocağına Ziyaret

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ), Hakkari’nin Şemdinli İlçesinde teröristlerin haince saldırısı sonucu şehit olan Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya’nın, Bolu Göynük ilçesindeki ailesini ziyaret etti.

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Senatosunu temsilen yapılan ziyarete Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun, AİBÜ Senatosu adına beraberinde AİBÜ Yönetim Kurulu Üyeleri, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Gencer, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamit Coşkun, Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Erol Ayaz, Prof. Dr. Kamil Gürel, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç .Dr. Birsen Giderer katıldı.

  İlk olarak Göynük  Kaymakamlığını ziyaret eden ve burada Kaymakam Ahmet Oğuz Aslan ile bir süre görüşen AİBÜ Heyeti, daha sonra şehidimizin babaocağına geçti.

  Şehit Ziya Sarpkaya’nın babası Salim Sarpkaya  ve annesi Neriman Sarpkaya’ya bir kez daha başsağlığn dileyen Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun, “Oğlunuz, şehidimiz artık bütün milletin evladı haline geldi.  Milleti için canını veren bir kardeşimizin ailesinin yanında olmak hepimizin görevi. Allah bu tür acıları, milletçe bir daha yaşamamayı ve terör belasından da biran evvel kurtulmayı nasib etsin.  Tüm üniversite adına taziyelerimizi bir kez daha sunuyoruz. Bizler sizin emrinizdeyiz.” diye konuştu.

  Şehidimizin ailesini dinleyen AİBÜ Heyeti daha sonra şehidimizin babaocağından ayrıldı.

   

  Önceki İçerikLojman Tahsis Komisyonu Duyurusu
  Sonraki İçerikÖğrenci Etkinlikleri Komisyonu Genel Toplantısı ve Üye Seçimi