Sakarya Geyve Süleyman Gülsüm Odabaş Ortaokulu Öğrencilerinden AİBÜ’ye Ziyaret…

    Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Sakarya Geyve Süleyman Gülsüm Odabaş Ortaokulu öğrencilerini kabul etti. Senato Odası’nda öğrencilerle bir araya gelen Rektör Coşkun, merhum İzzet Baysal ve üniversitemiz hakkında öğrencilere bilgi verdi.

    Sakarya Geyve’den 40 öğrenci, öğretmenleriyle birlikte AİBÜ’yü ziyaret etti. İlk olarak İzzet Baysal Müzesi’ni gezen öğrenciler, Ar-Ge Proje Pazarı ve Yarışması kapsamında İzzet Baysal Kültür Merkezi’nde sergilenen öğrenci projelerini incelediler.

    Gezi kapsamında daha sonra Rektör Coşkun’u ziyaret eden öğrencilere, Senato Odası’nda çeşitli hediyeler verildi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hayrettin Öztürk’ün de yer aldığı ziyarette, Rektör Coşkun, öğrencilerle tanışarak onlara üniversitemiz hakkında bilgi verdi ve hayatta başarılı olmak için her zaman planlı, programlı çalışmalarını tavsiye etti. Rektör Coşkun’la Anıt Logo’da hatıra fotoğrafı çektiren öğrenciler, Gıda Mühendisliği Bölümü laboratuvarlarında mikroskopla yoğurt bakterilerini incelediler ve ayrıca asit baz ayıraçları ile ilgili uygulamaları gördüler. Fakülteleri de gezen öğrenciler, Gölcük gezisinin ardından Sakarya’ya döndüler.

    Önceki İçerikAİBÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, İlk Mezunlarını Verdi
    Sonraki İçerikİzzet Baysal Şükran Günleri 2016