Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’nın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

  “23 Nisan 1920 tarihi, milletimizin işgalci saldırıya karşı zaferi neticesinde bağımsızlığını ve milli egemenliğini ilan ettiği tarihimizin en önemli günlerinden birisidir. Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu, milletin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilanının 98’inci yılını kutlamanın onurunu ve sevincini yaşıyoruz.

  23 Nisan yalnızca kendi çocuklarımıza değil, aynı zamanda tüm dünya çocuklarına armağan edilmiş tek gün olması nedeniyle de ayrı bir önem taşımaktadır. Çocuklar, bir milletin geçmişten aldığı ruh ve geleceğe olan inançları doğrultusunda en büyük hazinesidir. Eğitim ve erdemle donatılmış çocuklarımız, her yönden daha gelişmiş bir Türkiye vizyonumuzun yegane yapı taşları olacaktır.

  Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanları, millletimizin birlik ve beraberliği uğrunda canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum.”

  Prof. Dr. Mustafa Alişarlı
  Rektör

   

   

  Önceki İçerik“Tebliğ Metodu ve Din İletişiminde Peygamber Efendimizi Örnek Almalıyız”
  Sonraki İçerikAnadolu Mektebi Öğrencileri Cengiz Aytmatov’u Anlatıyor