Rektör Coşkun: “Görev Şuuru, Teröre Karşı Verilecek En Güzel Cevaptır.”

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Ürün Güvenliği programına katıldı.

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 12-16 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Ürün Güvenliği Haftası’nın açılış programı, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’nda (BTSO) yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan programa Rektör Coşkun’un yanı sıra Vali Yardımcısı Necdet Özeroğlu, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan ve il müdürleri ile kamu ve özel sektör temsilcileri katıldı.

  Rektör Coşkun, burada yaptığı açılış konuşmasına, son günlerde yaşanan terör olaylarını kınayarak başladı. Bu olayların ülkemize duyduğumuz güveni sarsmayı amaçladığını vurgulayan Coşkun, “Birtakım şer güçlerinin bu amaçlarına ulaşmamaları adına ülkemize ve milletimize olan görevlerimizi hiç ihmal etmeden en iyi şekilde yapmak durumundayız. Şer odaklarına karşı verebileceğimiz en güzel cevap da bu olacaktır.” dedi.

  Coşkun, ürün güvenliği konusunda yaptığı konuşmasında, özellikle gıda sanayinde gıda üretildikten sonra son ürün kalitesinin sağlanması için birtakım testler yapıldığını belirterek, “Hammaddeden üretim ve işletme aşamalarına ve son ürüne kadar bu hassasiyetle testlerin yapılması gerekiyor. Bu noktada Türkiye’de mevzuat ve denetim mekanizmaları etkin bir şekilde çalışmaktadır.” diye konuştu.

  Vali Yardımcısı Necdet Özeroğlu ise hem üreticiyi hem tüketiciyi bilinçlendirmek açısından yapılan etkinliğin önemini vurgularken, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ahmet Küçükkaraca ise, “Vatandaşlarımızın güvenli ürünler kullanması, güvensiz ürünler konusunda bilinç sahibi olması, en az yapılan denetimler kadar etkili ve önemlidir.” dedi. Program, BTSO Başkan Yardımcısı Fatma Lebibe Özçağlar’ın konuşmasının ardından kamu ve özel sektör temsilcilerinin sunumlarıyla sona erdi.

  Önceki İçerikAİBÜ Rektörlüğü Kınama ve Başsağlığı Mesajı
  Sonraki İçerikAİBÜ Rektörlüğü Tören Erteleme Duyurusu