Rektör Alişarlı’dan Mescid-i Aksa Saldırılarına Kınama

  “Siyonist İsrail her Ramazan ayında olduğu gibi tüm dünyanın gözleri önünde, uluslararası hukukun temel ilkelerini ayaklar altına alarak, kutsal mekan ilk kıblemiz Mescid’i Aksa ve orada bu mübarek günlerde ibadet eden Müslümanlara, hadsizce ve fütursuzca saldırmaktadır.

  Aynı terör devleti, topraklarını, evlerini ve kutsal mekanları işgalcilere karşı savunan Filistinli sivillere de her türlü savaş araçlarıyla şiddet uygulamakta, yaralıların tedavi edilmesini önlemekte, hastaneleri basarak yaralıları tutuklamaktadır. Son gelişme olarak, abluka altındaki Gazze Şeridi’ne savaş uçaklarıyla yapılan bombardımanda çocukları ve çok sayıda insanı şehit etmiştir. Bu cürümlerin hepsi savaş suçudur, suçluların adil olarak yargılanarak hesap vermesi gerekmektedir.

  Kudüs ve kutsal mekânlarımız bizim kırmızı çizgimizdir. İsrail’in, Kudüs ve Mescid’i Aksa’nın statüsünü değiştirmeyi hedefleyen saldırgan operasyonlarını, Filistin halkının meşru haklarını gasp etme girişimlerini ve çocuklar dahil olmak üzere masum sivilleri katletmesini şiddetle ve nefretle kınıyor, devletimizin atacağı her türlü adımı destekliyorum.”

  Prof. Dr. Mustafa Alişarlı
  Rektör

  Önceki İçerikRektör Alişarlı’nın Anneler Günü Mesajı
  Sonraki İçerikAlişarlı; “İzzet Baysal’ın Hayırseverlik Ufku Tüm Dünyada Umut Olmaya Devam Edecek”