Rektör Alişarlı’dan “İstiklal Marşı” Mesajı

  “Türk milletinin istiklal tutkusunu, kahramanlığını, vatan sevgisini ve tarihi yürüyüşünü destansı bir üslupla anlatan İstiklal Marşı, milli mücadele ruhunun daima korunmasını sağlayacak olan inancını, vatan sevgisini, milli birlik ve beraberlik ruhunu ortaya koymaktadır.

  Milli Mücadele ruhunun hayat bulması için ömrünü fedakarca vakfeden Merhum Mehmet Akif Ersoy, ebedileşen eserleri, mücadeleci kişiliği, derin ilmi ve örnek ahlakı ile gönülleri fethetmeyi, edebiyat, sanat ve fikir dünyamıza rehberlik etmeyi bugün de sürdürmektedir.

  İstiklal Marşımızda Mehmet Akif Ersoy; iman, ümit ve cesareti en mükemmel şekilde tarif etmiş ve bu abidevi eseriyle sahip çıkacağımız, koruyacağımız ve yükselteceğimiz değerleri emanet etmiştir. Bizler de bu emanete, ilelebet vatanımızın üzerinde dalgalanacak şanlı al bayrağımızla birlikte sahip çıkacağız.

  Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Milli Marş olarak kabul edilişinin 99. yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Marşımızı bizlere armağan eden Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, tüm kahraman şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.”

  Prof. Dr. Mustafa Alişarlı
  Rektör

  Önceki İçerikTÜBİTAK – NSTDA (Tayland) İkili İşbirliği Çağrısı Açıldı!
  Sonraki İçerikHer Yönüyle Zeytinyağı / Söyleşi