Rektör Alişarlı’dan Fetih Mesajı

  “İstanbul’un Fethinin 568’inci yıl dönümünü gurur, şan ve şerefle kutluyoruz.

  Hedefini küçük yaşlarından itibaren, Peygamber Efendimizin Fetih müjdesine mazhar olmaya odaklayan azimli, inanmış ve maneviyatı yüksek 21 yaşındaki genç Mehmet, dönemin önde gelen fikir ve ilim adamları rehberliğinde eğitimini tamamladığında, kutlu amacına ulaşabilmek için önündeki kalın sur, zincir ya da düşman ordusu artık engel değildi. Büyük zaferle Fetih sonuçlandığında, dünya tarihinin yönü yine bu necip millet ve komutanları eliyle, bir çağı sonlandırıp verip yeni bir çağ açarak bir kez daha değiştirilmiş oldu.

  Sadece İstanbul değil döneminde birçok fetih ve zafere imza atan Fatih Sultan Mehmet, gençlerimize içinde bulundukları devirde, şart ve koşullar ne olursa olsun engelleri aşabileceklerine en büyük işleri başarabileceklerine her daim ilham kaynağı olmaktadır ve olacaktır.

  Bu duygu ve düşüncelerle, büyük öneme sahip İstanbul’un Fethi’nin yıl dönümünü kutluyor; başta Fatih Sultan Mehmet olmak üzere, fethin manevi mimarı Göynük İlçemizde metfun ilim adamı Akşemseddin’i ve büyük fetih ordusunu rahmet ve minnetle anıyorum.”

  Prof. Dr. Mustafa Alişarlı
  Rektör

  Önceki İçerikBAİBÜ’lü Akademisyenin Hobi Projesi, Ata Tohumlarını Geleceğe Taşıyor
  Sonraki İçerik“Sigortacılık” Konulu Webinar