Rektör Alişarlı, Mengen’de Öğrencilerin Etkinliğine Katıldı

  Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ve Mengen Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencilerinin tanışma yemeği ve etkinliği programına katıldı; yüz yüze eğitime kavuşmanın mutluluğunu yaşadığımız yeni eğitim-öğretim döneminin başarılı geçmesini ve tüm öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni etti.

  Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünün 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin ve Mengen Meslek Yüksekokulu’nun 2. sınıf öğrencilerinin, 1’inci sınıfa başlayan arkadaşlarına yönelik olarak hazırladıkları tanışma yemeği ve etkinlik programı geleneği devam ediyor. Mengen Kampüsünde gerçekleşen bu yılki programa; Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’nın yanı sıra Mengen Kaymakamı Ekrem Ender Ergün, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Him, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Asım Saldamlı, Mengen Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Osman Çavuş, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Alper Kurnaz, akademik ve idari personellerle öğrenciler katıldı.

  Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Mengen MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Osman Çavuş, pandemi nedeniyle Mengen Meslek Yüksekokulu’nda da bir süre uzaktan eğitim yapıldığını hatırlatarak, “2 yıldır bıçaklarımız kınında, ocaklarımız sönüktü. Sizler geldiniz ve biz tekrar şenlendik.” diyerek, öğrencilerimize kavuşmanın mutluluğunu yaşadığımızı vurguladı.

  Mengen MYO’nun Geleneksel Öğrenci Yemeği Organizasyonu

  Geleneksel olarak düzenledikleri tanışma etkinliği hakkında da kısaca bilgi veren Dr. Öğr. Üyesi Çavuş, “Bizler, bu organizasyonu her yıl geleneksel olarak yapıyoruz. Organizasyonda, 3’üncü ve 4’üncü sınıftaki öğrencilerimiz, henüz 1’inci sınıfa başlamış arkadaşlarına güzel bir “Hoşgeldiniz Yemeği” hazırlarlar. 1’inci sınıftakiler de 4’üncü sınıflar için zamanı geldiğinde “Mezuniyet Yemeği” hazırlar. Bu güzel etkinliğimizde kısıtlı zamanına rağmen bizleri yalnız bırakmayan Rektör Mustafa Alişarlı hocama ve tüm protokol üyelerine teşekkür ediyorum.” dedi.

  Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı ise, 2021-2022 eğitim öğretim döneminde, uzaktan değil yüz yüze eğitimle öğrencilerimize kavuşmanın mutluluğunu yaşadığımızı vurgulayarak, yeni eğitim öğretim döneminin öğrencilerimiz ile akademik ve idari personelimize hayırlı olmasını temenni etti. Camdan değil, candan eğitime devam edebilmek için tüm öğrencilerimizin ve personelimizin aşı, maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet etmeyi sürdürmesinin önemli olduğunu söyledi.

  Rektör Alişarlı: “Öğrencilerimizin Hazırlayıp İkram Ettikleri Şerbetin 40 yıl Hatırı Olacak.”

  Hazırladıkları şerbeti kendisine ikram eden öğrencilere bir kez daha teşekkür eden Rektör Alişarlı, “Sıcak bir karşılamanın ardından öğrencilerimiz bizlere tatlı bir şerbet de ikram ettiler. Bizlerde de bu şerbetin, bir fincan kahve gibi 40 yıl hatırı olacak, bunu da belirtmek isterim.” diye konuştu.

  Rektör Alişarlı: “Öğrencilerimize Verimli Bir Eğitim Yılı Diliyorum.” 

  Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ile Aşçılık Programı’nın hem ilimize hem de üniversitemiz ve ülkemize katma değer kazandıran programlar olduklarını kaydeden Rektör Alişarlı, öğrencilere hitaben, bu önemli programları hakkıyla okumanın önemini vurgulayarak, verimli bir eğitim yılı geçirmelerini temenni etti.

  Mengen Kaymakamı Ekrem Ender Ergün ise, 2021-2022 Akademik Yılının üniversitemize, ilimize, Mengenimize ve ülkemize hayırlar getirmesini dileyerek, tüm öğrencilere ve personele başarılı bir yıl geçirmelerini temenni etti.

  Öğrencilerin Hazırladığı Lezzetli Menüye Protokolden Tam Not

  Öğrencilerin protokol üyeleri için hazırladıkları ve hünerlerini sergiledikleri yemekleri değerlendiren protokol üyeleri, öğrencilere tam not verdiler. Rektör Alişarlı öğrencilerin sunumları ve emekleri için ayrı ayrı teşekkür ederek çikolata hediye etti. Mengen Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Osman Çavuş, Rektör Alişarlı’ya teşriflerinden dolayı teşekkür ederek özel tasarım mutfak bıçağı hediye takdim etti.

  Önceki İçerikRektör Alişarlı, Mengen Kaymakamı Ergün’ü Ziyaret Etti
  Sonraki İçerikTürk-İş Konfederasyonu’na Bağlı 3 Sendikadan Rektör Alişarlı’ya Ziyaret