Prof. Dr. Sami Güçlü ve Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Rektör Alişarlı’yı Ziyaret Ettiler

  Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Eski Tarım ve Köyişleri Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü ile Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’yı ziyaret ettiler.

  Ziyaret kapsamında, 2012’de, Prof. Dr. Sami Güçlü başkanlığında Sakarya Üniversitesi’nde 12 öğrenciyle başlayan ve şu anda 20’yi aşkın şehirde, 1000’den fazla lise ve üniversite öğrencisinin katıldığı “Anadolu Mektebi Yazar Okumaları” etkinliği hakkında bilgi verildi.

  Anadolu Mektebi Yazar Okumaları’nın düşünce, sanat ve kültür hayatına büyük katkıları olan yazarların eserlerinin ve bu yazarlara yönelik yapılan eleştirilerin okunması ve yorumlanmasını temel aldığı ifade edildi; etkinlik kapsamında, öğrencilerin okuma sonuçlarının, panel ve açıkoturumlarla topluma aktarılmasının hedeflendiği kaydedildi.

  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Rektör Alişarlı ise, nazik ziyaretlerinden ötürü konuklarına teşekkür etti ve çalışmalarında başarılar diledi; üniversitemizin, ülkemizin sosyal ve kültürel gelişmesine fayda sağlayacak bu tür faaliyetleri desteklemeyi her zaman sürdüreceğinin altını çizdi.

  Önceki İçerik15 Temmuz Şehidimiz Ozan Özen Anısına Düzenlenen Futbol Turnuvası’nın İkincisi Gerçekleştirildi
  Sonraki İçerikProf. Dr. Eker, ‘Sanat’ ve ‘Gerçek’i AİBÜ’de Anlattı