Plastik Poşetten Vazgeç, Doğayı Seç

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde (BAİBÜ) hedef kitlesi anaokulu öğrencilerinden oluşan bir proje kapsamında, plastik poşetler gelecek nesillerin yaşamlarından çıkarılıyor.

  Bolu Bağışçılar Vakfı öncülüğünde yürütülen “Plastik Poşetten Vazgeç, Doğayı Seç” projesi, aralarında Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) anaokulunun da olduğu ilimizdeki 10 anaokulunda hayata geçirildi. Anaokulu öğrencileri, plastik poşet kullanımının doğaya verdiği zararlara dikkat çekmek amacıyla çevre temalı resim, öykü ve slogan etkinlikleri gerçekleştirdiler; bez çantalar tasarladılar.

  Proje; Bolu Bağışçılar Vakfı, Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bolu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile BAİBÜ Okul Öncesi Eğitimi Araştırma ve Uygulama Merkezi iş birliğinde gerçekleştirildi.

  BAİBÜ Bağışçılar Vakfı Anaokulu’nda projenin tanıtımı için yapılan etkinliğe; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vahdettin Çiftçi, Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Bolu Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Resul Deveci, Bolu Bağışçılar Vakfı Başkanı Şerafettin Erbayram, BAİBÜ Okul Öncesi Eğitimi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Türker Sezer, Proje Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Pelin Aksüt, Bolu Bağışçılar Vakfı Anaokulu Müdürü Ceyda Ceren Eraktaş, öğretmenler, Eğitim Fakültesi öğrencileri ve anaokulu öğrencileri katıldı.

  Proje hakkında açıklama yapan Bağışçılar Vakfı Başkanı Şerafettin Erbayram, “Vakıf olarak yaklaşık 10 yıl önce hizmete açtığımız bu anaokulunun böyle güzel projelerle gündeme gelmesi bizleri mutlu ediyor. Projede emeği geçen hocalarımıza teşekkür ediyorum. Bolu’muzun çok güzel bir doğası var. Bu doğayı korumak ve gelecek nesillere yaşanabilir bir şekilde bırakmak, bizim en önemli görevlerimiz arasında.” diye konuştu.

  2023 Milli Eğitim Vizyonu Kapsamında Tasarım ve Beceri Atölyesi Açıldı

  Öte yandan Bolu Bağışçılar Vakfı Anaokulu’na Tasarım ve Beceri Atölyesi açıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un önemine vurgu yaptıkları 2023 Milli Eğitim Vizyonu kapsamında hizmete giren atölyenin açılışı, proje tanıtımına katılan protokol üyeleri tarafından yapıldı. Mutfak, el sanatları, bahçe işleri, marangozluk, bilişim, kitap ve drama bölümlerinin bulunduğu atölyede çocuklar gönüllerince oyun oynama ve yeteneklerini geliştirme imkânı bulacaklar. Minik öğrenciler atölyedeki ilk etkinliklerini protokol üyeleri ile birlikte boyama yaparak gerçekleştirdiler.

  Burada bir açıklama yapan Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, “Görüyorum ki, projenin içinde çok sayıda Eğitim Fakültesi öğrencisi var. Onların görüşleri bizler için çok önemli. Bizlerin tecrübesi ve onların yenilikçi bakış açısıyla eğitimde güzel işler yapılacağını düşünüyorum. İnşallah bu ve bunun gibi projeler artarak devam eder.” diye konuştu.

  Etkinlik, hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

  Önceki İçerikYÖK-YUDAB Bursları 2019 Yılı Başvuruları
  Sonraki İçerikAYVAZ Elektromobile Rakip Geldi: BAYSAL Elektromobil