KPSS Önlisans İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Düzenlendi

  9 Ekim 2022 Pazar günü yapılacak Önlisans Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın (KPSS) sağlıklı, güvenli ve huzurlu bir ortamda geçmesinin sağlanması amacıyla Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde gerçekleştirilen ÖSYM İl Sınav Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda, ilimizde yapılan hazırlıklar ve alınan güvenlik önlemleri görüşüldü.

  Rektör ve Koordinasyon Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Alişarlı başkanlığında düzenlenen toplantıya; Valilik, Jandarma, Belediye, Emniyet, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Nüfus Müdürlüğü’nün Koordinasyon Kurulu Üyesi temsilcileri katıldı.

  KPSS Önlisans’a Girecek Adayların Dikkatine

  ÖSYM İl Sınav Koordinasyon Kurulu Toplantısında, sınav öncesi ve sonrası ile sınav sırasında yapılacak çalışmalar ve alınacak güvenlik önlemlerinin ayrıntılarına ilişkin sunum yapıldı.

  9 Ekim 2022 Pazar günü yapılacak olan KPSS Önlisans, 6 bin 427 adayın katılımı ile 4’ü kampüste, 6’sı kampüs dışında olmak üzere toplam 10 binada yapılacak. Sınav günü; 10 Bina Sınav Sorumlusu, 12 Bina Sınav Sorumlu Yardımcısı, 349 Salon Başkanı, Gözetmen ve Yedek Görevli, 25 Yardım Hizmetleri, 2 Nüfus Memuru, 55-60 Güvenlik Görevlisi olmak üzere yaklaşık 500 personel görev yapacak.

  Sınav Binalarına Son Giriş Saati ve Sınav Başlama Saati

  Adaylar saat 08.45’ten itibaren sınav binalarına alınmaya başlayacaktır. Sınav başlama saati 10.15’tir ancak adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır. Saat 10.00’dan sonra hiçbir aday sınav binalarına alınmayacağı için adayların sınav saatinden en az bir-bir buçuk saat önce sınav binalarında olması gerekmektedir. Sınav 130 dakika sürecektir.

  Adayların Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

   

  Önceki İçerikKütüphane Kullanıcı Memnuniyeti Anketi
  Sonraki İçerikAkademik ve İdari Birimlerin Genel Değerlendirme Toplantıları Yapıldı