YKS ve MSÜ Sınavları İl Koordinasyon Toplantısı Üniversitemizde Yapıldı

  14 Haziran 2020 tarihinde yapılacak Milli Savunma Üniversitesi Sınavı (MSÜ) ile 27-28 Haziran 2020 tarihlerinde yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) sağlıklı, güvenli ve huzurlu bir ortamda geçmesinin sağlanması amacıyla, ilimizde yapılan hazırlıklar ve alınacak güvenlik önlemlerinin görüşüldüğü ÖSYM İl Sınav Koordinasyon Kurulu toplantısı Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

  Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı başkanlığında düzenlenen toplantıya; Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İsa Özcan, İl Emniyet Müdürü Adnan Erdoğan, İl Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Emin Demirkol, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Hatice Gökalp, ÖSYM İl Koordinatörü Prof. Dr. Turan Karadeniz ve BAİBÜ Personel Daire Başkanı Mustafa Tanrıkulu katıldı.

  Toplantıda, koronavirüs salgını önlemleri kapsamında, adayların ve sınav görevlilerinin sağlığını korumak için alınacak hijyen önlemleri başta olmak üzere, sınav öncesi ve sonrasında yapılacak çalışmalar ve güvenlik önlemlerinin ayrıntılarına ilişkin sunum yapıldı.

  Takvimde İki Önemli Sınav Var

  Toplantının gündeminde ÖSYM’nin sınav takviminde yer alan iki önemli sınav vardı. 14 Haziran 2020 Pazar günü BAİBÜ Gölköy Kampüsünde yapılacak Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına (MSÜ) yaklaşık 1750 aday katılacak. 27-28 Haziran 2020 Cumartesi-Pazar günleri yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavında ise BAİBÜ Gölköy Kampüsü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okulların binaları kullanılacak. Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na da yaklaşık 9000 öğrenci katılacak.

  Adaylara Önemli Uyarılar

  2020-MSÜ ve YKS sınavlarına girecek adayların zor durumda kalmamaları için uyarılar yapıldı. Buna göre adayların;

  Adayların Mutlaka Yanlarında Olması Gerekenler:

  • Sınav Giriş Belgeleri
  • Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı (Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya geçici kimlik belgesi veya süresi geçerli pasaport gibi) sınav kılavuzunda belirtilen geçerli kimlik kartları.

  Adayların Mutlaka Yanlarında “Olmaması” Gerekenler:

  • Adayların sınava getirilmesi yasak olan araç-gereçleri yanlarına mutlaka almamaları gerekiyor.
   Bu eşyalar;
  • Çanta, cüzdan, cep telefonu, saat (kol saati ve her türlü saat), kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlarla; kulaklık, kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş ve diğer takılarla; anahtarlık, her türlü araç anahtarı, plastik ve metal içerikli eşyalarla (başörtü için kullanılan boncuklu/boncuksuz toplu iğne, metal para, anahtarlıksız basit ev anahtarı, ulaşım kartı, basit tokalı kemer, basit tel toka ve basit piercing hariç), her türlü elektronik/mekanik cihazla ve çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi vb. araçlarla, her türlü plastik ve güneş gözlüğü dâhil cam eşyayla (şeffaf/numaralı gözlük hariç), banka/kredi kartı vb. kartlarla,
  • Cep bilgisayarı, saat, sözlük işlevi olan elektronik aygıt, hesap makinesi vb. her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlarla,
  • Her türlü delici ve kesici alet, ateşli silah ve benzeri teçhizatla,
  • Kalem, silgi, kalemtıraş, her türlü müsvedde kâğıdı, defter, kitap, ders notu, sözlük, dergi, gazete vb. yayınlar, pergel, açıölçer, cetvel, hesap makinesi vb. araçlarla,
  • Şeffaf pet şişe içerisinde bandajı çıkarılmış su hariç içecek, yiyecek vb. gıda/tüketim maddeleriyle,
  • İlaç, alçı, sargı bezi, koltuk değneği vb. sağlık malzemeleri olarak belirtildi.

  İl Nüfus Müdürlükleri Açık Bulundurulacak

  Nüfus Cüzdanlarını kaybeden adaylar sınava alınamadığından İl/İlçe Nüfus Müdürlüğünün sınav günleri açık bulundurulması kararı alındı.

  • MSÜ için 14 Haziran 2020 Pazar günü 07.00 ile 10.00 saatleri arasında,
  • YKS için 27 Haziran 2020 Cumartesi günü 07.00 ile 17.00 ile 28 Haziran 2020 Pazar 07.00 ile 15.30 saatleri arasında açık tutularak, sınava giriş belgesi ile bir fotoğrafını yanında getiren adaylara sadece “Geçici Kimlik Belgesi” verilmesi İl/İlçe Nüfus Müdürlüğü tarafından sağlanacak.

  Adaylara Maske ve Dezenfektan Mendil Verilecek

  Pandemi önlemleri kapsamında; sınav binası girişinde sınav binalarına sosyal/fiziksel mesafe kuralına göre sıra oluşturulması, oturacağı masa ile adayların ellerine dezenfektan uygulaması yapılması ile maske ve dezenfektan mendil dağıtımı yapılacak.

  Sosyal/Fiziksel Mesafe Uyarısı

  Yaşamakta olduğumuz küresel Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle yığılmayı önlemek ve adayların/görevlilerin binaya alınmasında sosyal/fiziksel mesafeyi korumak için şerit ile ayrılmış ayrı bir alan oluşturulacak, bu alana adaylar ve görevliler dışında hiç kimseyi alınmayacaktır.

  Bu nedenle, sınavlara girecek adayların ailelerinin sınav bahçesi ve bina alanlarında bulunmalarına müsaade edilmeyecektir.

  Adaylar Sınav Başlama Saatinden “En Az” Bir Saat Önce Sınav Merkezlerinde Hazır Bulunsunlar

  Pandemi önlemleri kapsamında maske dağıtımı ve dezenfektan uygulaması yapılması, adayların binalara girişlerinde üst araması ve kimlik kontrolleri ve esnasında oluşabilecek gecikmelerden dolayı, adayların sınav başlama saatinden en az bir saat önce sınav merkezleri önünde hazır bulunmaları gerekmektedir. Adayların sınav binalarını birkaç gün önceden görmesi de yaşanabilecek zaman kayıplarının önüne geçecektir.

  Sınav Binalarına Son Giriş Saatleri ve Sınav Başlama Saatleri

  MSÜ ve YKS’nin 1. oturumu TYT ve 2. oturumu AYT için adaylar saat 10.00’dan sonra, 3. oturum YDT için saat 15.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

  MSÜ-Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı, 14 Haziran 2020 Pazar günü gerçekleştirilecek. Sınav Saat 10.15’te başlayacak.

  YKS 1. oturumu olarak da bilinen Temel Yeterlilik Testi (TYT), 27 Haziran 2020 Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Saat 10:15’te başlayacak.

  YKS’nin 2. oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) ise 28 Haziran 2020 Pazar günü gerçekleştirilecek. Bu sınav da aynı TYT gibi saat 10:15’te başlayacak.

  YKS 2020’nin 3. ve son oturumu Yabancı Dil Testi (YDT) de 28 Haziran 2020 Pazar günü gerçekleştirilecek. Saat 15:45’te başlayacak.

  Sınav Merkezleri ve Adresleri

  İlimizde sınav yapılacak olan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (MSÜ) ve Yüksek Öğretim Kurumları Sınavında (YKS), Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ait binaların adresleri belli oldu.

  1 GAZİPAŞA ORTAOKULU YENİ BİNA AKTAŞ MAH. ÇELİK SK. GAZİPAŞA İLK ÖĞRETİM OKULU BLOK NO: 2
  2 BOLU SOSYAL BİLİMLER LİSESİ AŞAĞISOKU MAH. KARADERE CAD.  NO: 32
  3 İZZET BAYSAL ANADOLU LİSESİ TABAKLAR MAH. ANADOLU SOKAK NO:8 PK:14100
  4 İZZET BAYSAL ORTAOKULU BORAZANLAR MAH. TURGUT ÖZAL BUL.  NO: 98 İÇ KAPI NO: 1
  5 EMİNE VE MEHMET BAYSAL ANADOLU LİSESİ KÜLTÜR MAH. 4123 SK. EMİNE MEHMET BAYSAL SİTESİ NO: 6 İÇ KAPI NO: 1
  6 BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ/MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ BAİBÜ GÖLKÖY KAMPÜSÜ
  7 BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ/BOLU MESLEK YÜKSEKOKULU Kültür Mahallesi Çakmaklar Caddesi No:2(D-100 Karayolu Güzergahı)
  8 ALTINDAĞ BELEDİYESİ KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ PAŞAKÖY MAH. ORTAYOL 2. SK.  NO: 14
  9 BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ/İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ BAİBÜ GÖLKÖY KAMPÜSÜ
  10 ATATÜRK ORTAOKULU AKPINAR MAH. İZZET BAYSAL CAD. ATATÜRK ORTAOKULU MÜD. BLOK NO: 210 İÇ KAPI NO: 1
  11 BOLU FEN LİSESİ BORAZANLAR MAH. GÜVERCİN SK.  NO: 11-2
  12 KARAKÖY TOKİ ORTAOKULU KARAKÖY MAH. CİVEKLER MEVKİ TOKİ KONUTLARI SK. TOKİ BİNALARI SİTESİ OKUL BLOK NO: 1 İÇ KAPI NO: 1
  13 BOLU MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ SEMERKANT MAH. GEZEK SK.  NO: 1 İÇ KAPI NO: 1
  14 BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ/MİMARLIK FAKÜLTESİ BAİBÜ GÖLKÖY KAMPÜSÜ
  15 KARAKÖY TOKİ İLKOKULU KARAKÖY MAH. CİVEKLER MEVKİ TOKİ KONUTLARI SK. TOKİ BİNALARI SİTESİ OKUL BLOK NO: İÇ KAPI NO: 1
  16 BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ/EĞİTİM FAKÜLTESİ BAİBÜ GÖLKÖY KAMPÜSÜ
  17 BOLU TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ ZÜBEYDE HANIM MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ TEPECİK MAH. CUMHURİYET CAD. KIZ MESLEKİ TEKNİK VE ANADOLU LİSESİ BLOK NO: 297 İÇ KAPI NO: 1
  18 BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ/SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ BAİBÜ GÖLKÖY KAMPÜSÜ
  19 BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ/ZİRAAT VE DOĞA BİLİMLERİ FAKÜLTESİ BAİBÜ GÖLKÖY KAMPÜSÜ (Mühendislik Fakültesi II Karşısı)
  20 BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ/FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ BAİBÜ GÖLKÖY KAMPÜSÜ
  21 BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ/SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ-YARDIMCI ENGELLİ BİNA BAİBÜ GÖLKÖY KAMPÜSÜ
  22 BOLU ANADOLU LİSESİ ANA BİNA GÖLYÜZÜ MAH. ŞEHİT İHSAN BEY SK. ANADOLU LİSESİ SİTESİ NO: 10 İÇ KAPI NO: 1
  23 KÖROĞLU İLKOKULU ÇIKINLAR MAH. SEVİM SK.
  24 BOLU HACI BAYRAM VELİ İMAM HATİP ORTAOKULU SÜMER MAH. SEMA SK.  NO: 24 İÇ KAPI NO: 1
  25 BOLU ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ BORAZANLAR MAH. AHMET BAYSAL BULVARI NO:2 PK:14100
  26 BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ B BLOK BAİBÜ GÖLKÖY KAMPÜSÜ
  27 MUSTAFA ÇİZMECİOĞLU ANADOLU LİSESİ YAŞAMKENT MAH. ADA 9 SK. MUSTAFA ÇİZMECİOĞLU LİSESİ SİTESİ NO: 2
  28 100. YIL İLKOKULU BEŞKAVAKLAR MAH. ULUBATLI SK.  NO: 23
  29 BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ/İLAHİYAT FAKÜLTESİ BAİBÜ GÖLKÖY KAMPÜSÜ
  30 KOÇ İLKOKULU TEPECİK MAH. CUMHURİYET CAD.  NO: 289
  31 BOLU ATATÜRK ANADOLU LİSESİ AKTAŞ MAH. ŞEHİT SAMİ AKBIYIK SK. BOLU ATATÜRK ANADOLU LİSESİ SİTESİ NO: 8
  32 ORHAN GAZİ ORTAOKULU YAŞAMKENT MAH. DR. AYKUT BARKA BUL.  NO: 14
  33 ŞEHİT OZAN ÖZEN ORTAOKULU KÜLTÜR MAH. 4121 SK. NO: 6 İÇ KAPI NO: 1

  Önceki İçerikBAİBÜ ‘COVID-19 Canlı Yayın Toplantıları’ Devam Ediyor
  Sonraki İçerikCuma Namazı Duyurusu