Kariyerine Işık Tut Projesinin İkinci Protokolü İmzalandı

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ), Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Fen ve Sosyal Bilimler alanlarında teorik ve uygulamalı çalışmalar yapan proje okulu Bolu Altındağ Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi arasında “Kariyerine Işık Tut” protokolünün ikincisi imzalandı.

  Rektörlükte gerçekleştirilen törende protokol metni, Rektör Vekili Prof. Dr. Mustafa Yaman, Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ve Bolu Altındağ Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Recep Hoşcan tarafından imzalandı.

  Üniversitemiz, geçen yıl olduğu gibi 2019-2020 Akademik Yılı’nda da, Bolu Altındağ Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin başarılı öğrencilerine meslek seçimi ve kariyerleri konusunda destek verecek.

  Protokol kapsamında, başarılı öğrenciler arasından mülakatla seçilecek grup, eğitim mekânlarını görmek ve hayal ettikleri meslek hakkında akademisyenlerden bilgi edinmek amacıyla, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde 1 gün misafir öğrenci olma şansını yakalayacaklar. Aynı zamanda, akademisyenlerin rehberliği ışığında önceden belirlenmiş dersleri üniversite öğrencileri ile birlikte tecrübe edecekler.

  Öğrenciler, fakülte ve yüksekokulları ziyaret edebilecekler. Üniversitemizde gerçekleştirilecek Kariyer Günleri etkinlikleri kapsamında, meslekleri tanıma, meslek seçimi, kariyer vb. konularda düzenlenecek konferans, seminer, panel gibi etkinliklere katılabilecekler. Öğretim üyesi ve elemanları tarafından, öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerine destek olmak amacıyla seminerler ve konferanslar verilecek. Yönetici, öğretmen ve öğrenciler, üniversite kütüphanesinden faydalanabilecekler.

  Üniversitemizde faaliyet gösteren öğrenci toplulukları ile müzik, tiyatro, resim, spor, kütüphanecilik, izcilik vb. alanlarda faaliyetlerde bulunan öğrenci kulüpleri arasında, lise öğrencilerinin sosyal gelişimlerini desteklemek amacıyla öğrenci topluluğu ve kulüpleri çalışmalarının birlikte yapılması sağlanacak.

  Önceki İçerikBAİBÜ Projesi, MARKA Desteğini Birincilikle Kazandı
  Sonraki İçerikTohum Dezenfeksiyonu Projesi / Seminer / Kapanış Töreni