Kariyer Günleri, İŞ-KUR Desteklerinin Anlatıldığı Program ile Sona Erdi

  Kariyer Günleri kapsamında İŞ-KUR desteklerinin anlatıldığı program, Bolu MYO Konferans salonunda gerçekleştirildi. Programa, Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Genel Sekreteri Doç. Dr. Erdal Bekiroğlu, Bolu MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hasan Lök, İŞ-KUR Bolu İl Müdürü İsmail Yalçın, Elginkan Vakfı Bolu Eğitim Merkezi Müdürü Murat Özen, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

  Program, AİBÜ Rektör Danışmanı ve Kariyer Günleri Koordinatörü Doç. Dr. İbrahim Çakır’ın Kariyer Günleri programı hakkında bilgi vermesiyle başladı. Programda İŞ-KUR Bolu İl Müdürü İsmail Yalçın, İŞKUR tarafından verilen İş başı Eğitim Programı ve Stajyer Destek Programı başta olmak üzere diğer tüm destekler hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.

  Öğrencilerin ilgiyle izledikleri programda ayrıca İş ve Meslek Danışmanı Ali Kılıç, özgeçmiş hazırlama ve iş arama becerileri konusunda bir eğitim semineri verdi. Seminerde öğrencilerin kariyer planlamalarını yaparken nelere dikkat etmeleri gerektiği, özgeçmiş hazırlarken ve iş görüşmelerine giderken yapılması ve yapılmaması gerekenler örnekler üzerinden ayrıntılı olarak anlatıldı.

  Programın sonunda Doç. Dr. Erdal Bekiroğlu, İsmail Yalçın’a teşekkür plaketi takdim etti. Bekiroğlu yaptığı kapanış konuşmasında, meslek yüksekokulunda öğrenim gören öğrencilerimizin mezun olduklarında birçok yerde çalışma olanakları bulduklarını çeşitli örneklerle açıkladıktan sonra, öğrencilerimizin bu tür etkinliklere katılarak kendilerini geliştirmelerinin önemine vurgu yaptı. Doç. Dr. Erdal Bekiroğlu ayrıca, programa katılan öğrencilere ve katılımcılara, Kariyer Günleri Programı’nın gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere ve ev sahibi Bolu MYO Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

   

  Önceki İçerikÖzel Eğitim Alanında Kariyer İmkanları
  Sonraki İçerikÖğrenci Kültürel Gelişim Programında Bu Hafta