Kamuoyu Duyurusu

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, tüm dünyada etkisini sürdüren Koronavirüs salgını sebebiyle Cumhurbaşkanlığı kararı gereği, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı aldığı karar doğrultusunda 16 Mart tarihinden itibaren öğrenime ara vermiştir. Bu tarihten itibaren, BAİBÜ Covid-19 Danışma Koordinasyon Kurulu kararları doğrultusunda 65 yaş üstü, engelli, hamile ve kronik hastalıkları bulunan personellerimiz idari izinli sayılmışlardır. Bunun yanında, yine bu önlemler kapsamında idari ve akademik birimlerde günlük birkaç personel aktif olmak üzere mesai yapmakta, diğer personeller ise evlerinden Elektronik Belge Yönetim Sistemi üzerinden evrak takiplerini gerçekleştirmektedir.

  Bu kapsamda birimlerde günlük aktif çalışan personel sayısı büyük oranda düşmüş pandemi önlemleri kapsamında personel servisleri kaldırılmıştır.

  Mevcut durumda, sağlık çalışanlarından Rektörlüğümüze ve Sayın Bolu Milletvekillerimize ulaşan talepler doğrultusunda, Bolu Abant İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli sağlık personellerine yönelik servis hizmeti sağlanması için bir süredir Rektörlüğümüz tarafından çalışma yürütülmekteydi. Bu çalışmalar sonucunda 20 Nisan 2020 tarihinde itibariyle servis hizmetleri başlatılmış bulunmaktadır.

  Rektörlüğümüz, BAİBÜ Sosyal Tesislerinde misafir edilen Bolu Abant İzzet Baysal Araştırma ve Uygulama Hastanesinde görevli 50 hemşire için her türlü konfor ve hijyen ortamının sağlanması adına büyük titizlik göstermektedir. Bu vesileyle, tüm dünyada etkisini sürdüren salgın neticesinde geçmekte olduğumuz bu zor dönemde, kendi sağlıkları uğruna, hayat kurtarmak için aileleri ve tüm sosyal imkânlardan feragat ederek gece gündüz özveriyle çalışan tüm sağlık personellerine tekrar teşekkür ederiz.

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü

  Önceki İçerikTUBİTAK-2247-A Ulusal Lider Araştırmacılar Programı Başvuruları Devam Ediyor
  Sonraki İçerikBAİBÜ 60+ Tazelenme Üniversitesi Geliyor