İzzet Baysal Gönlümüzde Yaşıyor…

  Boluluların, büyük hayırsever İzzet Baysal’a sevgi ve hürmetlerini göstermek amacıyla, otuz yıldır düzenlenen ‘İzzet Baysal Şükran Günleri’, bu sene pandemi önlemleri dolayısıyla çelenk koyma törenleri şeklinde yapıldı.

  Her yıl büyük coşkuyla gerçekleştirilen, bu yıl 31’incisi düzenlenen ‘İzzet Baysal Şükran Günleri’ etkinlikleri pandemi önlemleri dolayısıyla yapılamayarak sadece çelenk koyma törenleri şeklinde yapıldı. Törene; Bolu Valisi Ahmet Ümit, Milletvekili Arzu Aydın, Belediye Başkanı Tanju Özcan, BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri, İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Heyet Üyeleri, Kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

  İlk tören Anıtpark Atatürk Heykeli’ne, Kent Konseyi adına Genel Sekreter Zuhal Işın’ın çelenk koymasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ardından ikinci tören İzzet Baysal Anıtı önüne gerçekleşti. İkinci törende İzzet Baysal Anıtı’na; Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı tarafından çelenk konuldu. Saygı duruşu ve İstiklal marşı ardından Vali Ahmet Ümit günün anlam ve önemine atfen bir konuşma yaptı.

  “İzzet Baysal Gönlümüzde Yaşıyor”

  Vali Ahmet Ümit konuşmasında;
  “Tüm dünyayı saran ve Ülkemizi etkisi altına alan koronavirüsle mücadele bütün programları etkilemiştir. Bu kapsamda birçok programlar ertelenmiş yada iptal edilmiştir. Bu çerçevede biz de ilimizde, istemeye istemeye de olsa İzzet Baysal Şükran Gününü bu şekilde kutlamak zorunda kaldık ama İzzet Baysal hepimizin gönlünde dolayısıyla, bugün için önceki yıllardaki görkemli kalabalığı ve programları burada göremesek de herkesin gönlünde, kendisine muhabbeti taşıyor bu mübarek günde bu Ramazan gününde kendisini rahmet ve şükranla yâd ediyoruz.
  Kentler yetiştirdikleri insanlarla anılırlar. Bolu İzzet Baysal ile bütünleşmiştir. İzzet Baysal Bolu’da bir markadır ve onun adına hastanelerden okullara, kreşlerden camilere hayatımızın her tarafında çok değerli eserleri mevcuttur. Daha da önemlisi bütün insanların bir şekilde gönlüne dokunmuş ve insanların gönüllerinde vefatından 20 yıl sonra olmasına rağmen sanki yaşıyormuş gibi canlı bir şekilde hatırasını sürdürüyor, kısacası yaşıyor. Bu vesile ile biz merhum İzzet Baysal’ı bir kez daha hep birlikte şükranla rahmet ile yâd ediyoruz. Aynı zamanda onun eserlerini devam ettiren yürüten İzzet Baysal Vakfına, Vakfın Yönetim Kurulu Başkanı bugün aramızda bulunmayan Ahmet Baysal Beyefendiye ve yine İzzet Baysal’ın kızı çok değerli Hanımefendiye, Vakfımız Yönetim Kurulu Üyelerimize, bu vakıfta emeği geçen herkese, Bolu’yu seven herkese teşekkür ediyoruz.

  Vali Ümit Koronavirüs Tedbirlerine Dikkat Çekti

  “Bildiğiniz gibi dünya virüs tüm dünyayı etkilemiştir. Ülkemiz koronavirüsle mücadele noktasında dünya ülkelerinin en iyileri arasında. İlimiz de Ülkemiz içeresindeki en iyi illerden biridir. Yalnız bu her şeyin bittiği anlamına gelmiyor. Her gün öyle ya da böyle pozitif vakalarla karşılaşıyoruz. Kısacası korana virüs tehlikesi devam ediyor. Bundan sonra kontrollü sosyal hayata geçmek zorundayız. Bugünden itibaren yavaş yavaş normalleşmeye doğru gidiyoruz. Ama bu normalleşme bizleri hiçbir şekilde tedbirlere uymaktan geri koymamalıdır. Tedbirlere aynen uymaya devam edeceğiz çünkü virüs tehlikesi hastalık tehlikesi ortandan kalkmış değil. Onun için hem bireysel anlamda hem toplumsal anlamda vatandaşlarımızın, toplumuzun sağlığı bakımından hepimiz bu kurallara uymaya devam edeceğiz.
  Bu vesile ile 31. şükran günlerinin Bolu’nun yeniden büyümesine yeniden güçlenmesine vesile olan gün olmasını diliyor, gönüllerinizde yaşayan Merhum İzzet Babaya şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

  “İzzet Baysal Unutulmayacaktır”

  Vali Ümit’in ardından kürsüye gelen İzzet Baysal Vakfı Genel Sekreteri Mustafa Yaman İzzet Baysal’ın hiç unutulmayacağını ifade ederek, İzzet Baysal Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baysal ve Yönetim Kurulu Üyeleri adına Vali Ahmet Ümit, Belediye Başkanı Tanju Özcan, Rektör Mustafa Alişarlı ve Kent Konseyi’ne teşekkür etti.

  Konuşmalar ardından tören sona erdi.

  Önceki İçerik“Vefatının birinci yılında saygı, minnet ve rahmetle…”
  Sonraki İçerikDönem Sonu ve Diğer Sınavlar Hakkında