İstiklal Marşımızın Kabulünün 100. Yıl Dönümü Mesajı

  Milletimizin bağımsızlığının sembolü İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisinde Milli Marş olarak kabulünün 100. yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyoruz.

  Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy kaleme aldığı İstiklal Marşı ile halkımızın bağımsızlık tutkusunu, kahramanlığını, vatan sevgisini mısralarıyla ölümsüzleştirirken, necip milletimizin milli mücadele ruhunu, vatan sevgisini, birlik ve beraberlik iştiyakını eşsiz bir edebi üslup ile ortaya koymuştur.

  Mehmet Akif Ersoy; milletimizin mayasında bulunan, en zor zamanda bile sarsılmayan iman, ümit ve cesareti en mükemmel şekilde tarif etmiş ve bu abidevi eseriyle sahip çıkacağımız, koruyacağımız ve yükselteceğimiz değerleri emanet etmiştir. Bizler de bu emanete, ilelebet vatanımızın üzerinde dalgalanacak şanlı al bayrağımızla birlikte sahip çıkacağız.

  Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Milli Marş olarak kabul edilişinin 100. yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Marşımızı bizlere armağan eden Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, tüm kahraman şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

  Prof. Dr. Mustafa Alişarlı
  Rektör

  Önceki İçerikAyvaz Elektromobil Ekibinden Rektör Alişarlı’ya Ziyaret
  Sonraki İçerik“12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü 100. Yıl Dönümü” Çevrimiçi Konferans