Hemşirelik Haftası Kutlandı

  Hemşirelik Haftası, Dünya’da ve ülkemizde olduğu gibi Bolu’da da düzenlenen etkinliklerle kutlandı. 12-18 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen Hemşirelik Haftası kapsamında Atatürk Anıtı önünde resmi tören düzenlendi. Törende, Bolu’daki tüm sağlık ve eğitim kurumları adına Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğr. Gör. Hacer Alpteker konuşma yaptı.

  Türkiye’nin de üyesi olduğu Uluslararası Hemşireler Konseyi (ICN) tarafından bu yıl “Herkes İçin Sağlık, Hemşireler Öncü Bir Ses” teması belirlendi. Bu kapsamda konuşmasını şekillendiren Hacer Alpteker, yetersiz beslenme ve yoksulluk gibi sağlığın önündeki engellerin kaldırılması, özellikle birinci basamak sağlık hizmetleri ve aşılamaya önem verilmesi gerektiğini vurguladı.

  Bunlarla birlikte sağlığa etki eden küresel sağlık sorunlarının olduğunu kaydeden Alpteker, “Salgınlar, yaşlı bakımı ve kronik hastalıklar, göçmen sağlığı, mental sağlık, sağlık bakım maliyeti ve sağlık personeline şiddetin olumsuz etkilerini görmekteyiz.” dedi.

  Bolu İl Hemşirelik Komitesi ile ilimizdeki sağlık ve eğitim kurumlarının güçlü ve etkili bir ekip olduğunu vurgulayan Alpteker, önümüzdeki yıllarda bu gücü artırabilmek için Akademi-Klinik-Saha iş birliğinin artarak devam etmesini temenni ettiğini söyledi; tüm hemşirelerin ve sağlık çalışanlarının Hemşirelik Haftası’nı kutladı.

  Önceki İçerikMütercim Tercümanlık Bölümü 2’nci Mezuniyet Töreni Yapıldı
  Sonraki İçerikTurizm İşletmeciliği Öğrencilerine Eğitim Gezisi…