Gerede’nin Turizm Olanakları Değerlendirildi

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Turizm Haftası kapsamında “Bolu Turizmi ve Gerede’nin Turizm Olanaklarının Değerlendirilmesi” konulu konferans düzenledi. Konferansı, Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölümü’nden Arş. Gör. Dr. İsa Bayhan verdi.

  Konferansın açılış konuşmasını Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Kadir Murat Altıntaş yaptı. Gerede’nin Karadeniz Bölgesi’nin saklı bir incisi olduğunu belirten Prof. Dr. Altıntaş, ilçenin deri sanayiciliği yanında turizm açısından da büyük bir potansiyele sahip olduğunu söyledi. Gerede’nin doğal ve tarihi özellikleri açısından Bolu’nun önemli turistik merkezlerinden biri olabileceğine dikkati çeken Prof. Dr. Altıntaş, büyük şehirlere yakın olan konumunun da ilçeye sağladığı avantajlardan söz etti.

  Bolu ve Gerede’nin turizmdeki olanaklarını değerlendiren Dr. İsa Bayhan ise, turizm sektörünün Türkiye ekonomisine sağladığı katkıları anlattı. Bolu ve Gerede’nin kış turizmi potansiyelinin çok büyük olduğuna işaret eden Bayhan, bu sektöre ciddi yatırımlar yapılmasının gerekliliği ve önemine vurgu yaptı.

  Konferans, hediye takdiminin ardından sona erdi.

  Önceki İçerikBolu 2019 Yılı Hemşirelik Haftası Programı
  Sonraki İçerikMühendislik Fakültesi Personeli Kadir Arabacıoğlu’nun Annesi vefat etmiştir.