Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak, Genç İHH’nın Konferansında Konuştu

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Genç İnsani Yardım Vakfı (İHH) Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen konferansın konuğu Araştırmacı yazar, Köşe Yazarı Abdurrahman Dilipak oldu.

  İlginin yoğun olduğu “Gidişat nereye?” başlıklı konferansa, öğretim üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri,  öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

  Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan konferansta konuşan Akit Köşe yazarı Abdurrahman Dilipak, konferansında Türkiye ve Dünya’nın gündemindeki meseleleri, İslam aleminin durumu, tarihsel süreçi değerlendirerek ele aldı.

  Mavi Marmara hareketine vurgu yapan Dilipak, İslam aleminin birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacı olduğunu dile getirdi. İslam coğrafyasının ABD-İsrail öncülüğünde yeniden dizayn edilme planlarının bulunduğuna dikkati çeken Dilipak,  özellikle gençlere tavsiyelerde bulundu. Dilipak, “Güç ve hakimiyet Allah’ındır diyerek, Allah’ın rızasını kazanmak için çalışmalıyız. Adaletten barıştan hürriyetten yana bir medeniyet kurmalıyız. Nesillerin güvende olduğu, mazlumdan yana, zalime karşı bir düzen, yeni bir dünya kurmalıyız. El-emin olmalıyız.” diye konuştu.

  Konferans Abdurrahman Dilipak’a hediye takdiminin ardından sona erdi.

  Önceki İçerikTurizmde Sektörün Akademiden, Akademinin Sektörden Beklentileri / Panel
  Sonraki İçerikAKİMER’in Model Davranış Seminerleri Devam Ediyor