FSMVÜ Öğrenci Konseyi ile Kardeşlik Protokolü İmzalandı

    İş birliğini güçlendirmek ve ortak etkinlikler düzenlemek amacıyla İstanbul’da bir araya gelen Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) ile Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) Öğrenci Konseyleri, Yenikapı Mevlevihanesi’nde kardeşlik protokolü imzaladılar. Bu yıl 29 Mayıs’taki fetih kutlamaları dolayısıyla Göynük’teki Akşemseddin Türbesi’ni de birlikte ziyaret eden konsey üyeleri, bundan sonra daha kapsamlı ve yeni etkinlikler gerçekleştireceklerini duyurdular.

    Protokolün imzalanmasının ardından AİBÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Burak Saygılı, yaptığı açıklamada, “Akşemseddin Hazretlerinin huzurunda, Fatih Sultan Mehmet Han’ın kabrinden getirilen toprakla Göynük’te diktiğimiz çınar ağacıyla başlayan kardeşlik yolculuğumuz inşallah büyüyüp dört bir yana kök salacaktır.” dedi.

    FSMVÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Muhammed Yavuz Gültepe ise, bu birlikteliğin tarihin tekerrürü olduğunu belirterek, “Gönüllerimizi, hedeflerimizi, bizi birleştirene hamd olsun.” dedi.

    Önceki İçerikBolu Protokolü, AİBÜ’nün Uluslararası Öğrencileriyle Bir Araya Geldi
    Sonraki İçerik2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Çalışmaya Hak Kazanan Kısmi Zamanlı Öğrenci İsim Listesi ve Ek Kontenjan Hk. Duyuru