Fatih Metin ve Arzu Aydın’dan Üniversitemize Ziyaret

  Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin ve Bolu Milletvekili Arzu Aydın Üniversitemizi ziyaret etti. Yapımı devam eden Hukuk Fakültesi binasında Rektör Alişarlı ile incelemelerde bulunan Fatih Metin ve Arzu Aydın, inşaatta çalışan işçilerle akşam yemeği yediler.

  İnceleme ve ziyaret programına Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin ve Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Kazım Konak, Belediye Meclis Üyeleri Burak Balaban, Şaziye Turan, Ak Parti Bolu Kadın Kolları Başkanı Hicran Çağalı’dan oluşan heyet de katıldı.

  Rektör Alişarlı, yemekten önce yaptığı konuşmada özetle; “Değerli Bakanımız iki hafta önce bize zaman ayırmış, birlikte inşaatı gezmiştik. Ziyaret esnasında burada çalışan arkadaşlarımızın işlerine canla başla sarıldıklarını, bir an önce inşaatın bitmesi için gayret ettiklerini söylemiştim. Değerli Bakanım da buradaki işçi arkadaşlarla tanışmak bir araya gelmek istediğini söylemişti. Bu vesileyle teşriflerinden dolayı değerli Bakanım, Milletvekilim ve saygıdeğer heyet üyelerine teşekkür ediyorum, Üniversitemize hoş geldiniz” dedi.

  Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin önce tüm işçilerle tek tek isimlerini ve memleketlerini sorarak tanışması ardından yaptığı konuşmasında özetle; “Hepiniz yaz kış yağmur çamur kar demeden inşaat çalışmalarına devam ediyorsunuz. Evlerinize helal lokma götürmek için çok çalışıyorsunuz, gayret sarf ediyorsunuz. Allah kolaylıklar versin. Hukuk Fakültemiz Üniversitemiz için önemli bir fakülte. Bu fakültenin kazandırılmasında emeği geçen kıymetli Rektörümüz şahsında bütün emeği geçenlerden Allah razı olsun. İzzet Baysal Vakfımıza hem Hukuk Fakültemizin kazandırılmasında hem de binanın yapımında verdikleri destekten dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. İşçi kardeşlerim bizler hem milletvekilimiz hem de parti teşkilatımız olarak sizleri ziyarete geldik. Bir akşam yemeğinde sizlerle tanışmak istedik. Hepinize çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum” dedi.

  Heyet, inşaat incelemeleri ve yenilen akşam yemeği ardından Rektör Alişarlı’yı makamında ziyaret etti. Konuklarına, Üniversitemizin eğitim ve öğretim genel durumu ile yapımına önümüzdeki aylarda inşaatlarına başlanacak olan İlahiyat Fakültesi ek binası ile Merkezi Amfi projeleri hakkında bilgiler aktaran Alişarlı, nazik ziyaretlerinden dolayı Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Milletvekili Arzu Aydın ve heyetine teşekkür etti.

  Önceki İçerik4. Köroğlu Yazarlık Mektebi Duyurusu
  Sonraki İçerikTaziye Mesajı (Prof. Dr. Kamer Kasım’ın Babasının Vefatı)