Fakülte Birincilerimize YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç’tan Kutlama Belgesi…

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde (AİBÜ) bugün düzenlenen Senato toplantısında, Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun tarafından 2015-2016 eğitim yılında Üniversitemizin fakültelerini birincilikle kazanan öğrencilere, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın imzasını taşıyan kutlama belgeleri takdim edildi.

  AİBÜ Senato Üyeleri, Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun başkanlığında Senato odasında toplandı. Toplantıda, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın 2015-2016 eğitim yılında ülkemizdeki üniversitelerin fakültelerini birincilikle kazanan 1351 öğrenciye gönderdiği kutlama mesajı, Genel Sekreter Doç. Dr. Erdal Bekiroğlu tarafından okundu.

  Rektör Coşkun, burada yaptığı konuşmada, YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç’a teşekkür ederek, “Aslında önemli bir adım atılmış oldu. Biz, çok önemli bir coğrafyada yaşıyoruz ve bu coğrafyada dimdik ayakta kalabilmek için gençlerimizi çok iyi yetiştirmek durumundayız. Gençlerimizin okuyacakları bölümlerde kendilerini fevkâlâde iyi yetiştirmeleri gerekiyor. Bunun yanında da ülkenin kalkınmasında ve yönetilmesinde, ülkemizde yürütülecek her türlü çalışmada çok başarılı bir performans sergilememiz gerekiyor.” diye konuştu.

  Rektör Coşkun, Öğrencileri Tebrik Etti

  YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın kutlama mesajının, öğrencilerimizin bu ruh ve anlayış içerisinde çalıştıklarını bizlere gösterdiğini vurgulayan Rektör Coşkun, “Ben de bu vesileyle öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Yükseköğretim hayatlarına yeni başlayan öğrencilerimizin, bu ruh ve düşünceyle ülkemizin gelişmesine, büyümesine ve güçlenmesine ekonomik, askeri ve benzer özellikler açısından katkı yapmalarının büyük önem taşıdığını düşünüyorum.” dedi.

  Konuşmasının ardından Rektör Coşkun; İlahiyat Fakültesi birincisi Lütfullah Bilge, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birincisi ve Kamu Yönetimi Bölümü öğrencisi Ramazan Öztekin, Fen Edebiyat Fakültesi birincisi ve Psikoloji Bölümü öğrencisi Bala Nur Torun, Eğitim Fakültesi birincisi ve Türkçe Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Müslüme Tayıpoğlu, Diş Hekimliği Fakültesi birincisi İrem Özer, İletişim Fakültesi birincisi ve Gazetecilik Bölümü öğrencisi İsmet Zihni Kendigelen, Mühendislik Mimarlık Fakültesi birincisi ve Mimarlık Bölümü öğrencisi Cemile Delikkaya, Tıp Fakültesi birincisi Elif Erdoğan ve Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi birincisi ve Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü öğrencisi Erkan Yalçınkaya’ya kutlama belgelerini takdim etti. Coşkun, törene katılan İlahiyat Fakültesi birincisi Lütfullah Bilge’nin ailesiyle de fotoğraf çektirdi.

  Önceki İçerikMühendislik Mimarlık Fakültesi’nde Oryantasyon Programı Düzenlendi
  Sonraki İçerik2015-2016 Akademik Yılı Erasmus+ Öğrenci Öğrenim ve Staj Hareketliliği Yabancı Dil Yeterlilik Sınavı Salonları Listesi