Erasmus+ Tanıtım Etkinliği Yapıldı

  Üniversitemiz Erasmus Koordinatörlüğü, Erasmus Günleri kapsamında 2019-2020 Akademik Yılı Erasmus+ Öğrenci Öğrenim ve Staj Hareketlilikleri hakkında tanıtım programı gerçekleştirdi.

  İzzet Baysal Kültür Merkezi Mavi Salonda düzenlenen programda, Rektör Yardımcısı ve Erasmus Kurum Koordinatörü Prof. Dr. Aydın Him, öğrencilere, Erasmus+ Öğrenci Öğrenim Hareketliliği ve Staj Hareketliliği hakkında ayrıntılı bir sunum yaptı.

  Öğrencilere, Erasmus+ Öğrenci ve Personel Hareketlilikleri ile ilgili Dışişleri Bakanlığı’na bağlı Ulusal Ajans ya da üniversitemizin web sayfasından detaylı bilgilere ulaşabileceklerini kaydeden Prof. Dr. Him, Avrupa Birliği ile İzlanda ve Türkiye gibi Avrupa Birliği üyesi olmayan 6 ülkenin bu hareketlilikler içerisinde yer aldığını söyledi.

  Avrupa’daki bu hareketlilik programlarının KA107 kapsamında Avrupa dışındaki ülkelere de açıldığını vurgulayan Prof. Dr. Him, “Bunlarda proje bazlı ortaklıklar yapılıp hem öğrenci hem personel değişimi mümkün olacak. Böylece Erasmus+ kapsamında sadece Avrupa’ya değil bütün dünyaya gidebileceksiniz.” dedi.

  Üniversitemizde her yıl 100’ün üzerinde öğrencimizin bu hareketliliklerden faydalanarak yurt dışında eğitim gördüğünü, 20 civarında uluslararası öğrencinin de üniversitemize geldiğini belirten Prof. Dr. Him, şu anda Avrupa’daki 150’yi aşkın üniversiteyle anlaşmamız olduğunu vurguladı. Hareketliliklerin bir ya da iki dönem olabildiğini ifade eden Prof. Dr. Him, ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerimizin bu hareketliliklerden faydalanabileceklerini vurguladı.

  Prof. Dr. Aydın Him’in sunumunun ardından Erasmus+ kapsamında yurt dışına giden öğrenci ve mezunlarımız, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencilerine yurt dışı deneyimlerinden örnekler vererek, bu tecrübelerin yaşamlarında ve kariyerlerinde nasıl değişimlere yol açtığını paylaştılar.

  Erasmus+ Staj Hareketliliği ile Macaristan’a, ardından Öğrenim Hareketliliği ile Litvanya’ya giden Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi Elif Nur Üzen ve bu yıl Staj Hareketliliği ile Avusturya’ya giden Tıp Fakültesi dönem 3 öğrencisi Göktuğ Mert Çiftci, yurt dışında aldıkları eğitim ve stajlar ile sosyal yaşam tecrübelerini anlattılar.

  Üniversitemiz Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 2013 yılında mezun olan ve halen CNN Türk televizyonunda görev yapan Duygu Kaya ile üniversitemiz YENİGIDAM Öğretim Görevlisi Çağrı Çamsarı’da video film aracılığıyla Erasmus+ tecrübelerini öğrencilerle paylaştılar.

  Program, Öğr. Gör. Özlem Yelda Dilmen’in öğrencilerden gelen soruları cevaplamasının ardından sona erdi.

  Önceki İçerikAtatürk Araştırma Merkezi Başkanı, Rektör Alişarlı’yı Ziyaret Etti
  Sonraki İçerikBAİBÜ İlahiyat Fakültesi Camii’nde Ordumuzun Zaferi İçin Dua Edildi