Dezavantajlı Çocukların Eğitimine BAİBÜ Öğrencilerinden Katkı…

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ile Bolu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü arasında eğitim ve iş birliği protokolü imzalandı.

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın Okul Destek Projesi kapsamında imzalanan protokolde, Eğitim Fakültesi’nden gönüllü öğrencilerimiz, Bolu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından sosyoekonomik yönden destek verilen ailelerin çocuklarının eğitimine katkı sağlayacak.

  Eğitim ve iş birliği protokolü, Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı ve Bolu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Koçyiğit tarafından imzalandı. Rektörlük Toplantı Odası’nda gerçekleştirilen imza törenine, Matematik, Türkçe ve Sosyal Bilgiler başta olmak üzere yüzme eğitimi ve çeşitli alanlarda çocuklara ders verecek gönüllü öğrencilerimiz de katıldı.

  Proje hakkında Rektör Alişarlı’ya bilgi veren Bekir Koçyiğit, şu anda 5, 6, 7 ve 8’inci sınıflarda okuyan 72 öğrencimizin eğitimlerine, gönüllü üniversite öğrencilerinin katkı sunacağını söyledi. Ulaşım desteği de verilen çocuklar, hafta sonları üniversiteli abla ve ağabeylerinden eğitim alarak okul dışı zamanlarını daha verimli ve kaliteli geçirecekler; derslerine daha iyi hazırlanma imkanı bulacaklar.

  Rektör Alişarlı ise, projeye her türlü desteği vermeye hazır olduklarını vurgulayarak, emeği geçenlere teşekkür etti. Gönüllü öğrencilerle tanışarak sohbet eden Rektör Alişarlı, öğrencilerin taleplerini dinledi. Öğrenciler, şu anda her türlü kaynağın yeterli olduğunu ifade ettiler. Rektör Alişarlı, bu projeyle gönüllü öğrencilerin akademik başarılarının artacağını belirterek,  proje kapsamındaki çocuklarımıza örnek olmalarının önemini vurguladı.

  Önceki İçerikÖğrencilere Gönüllülüğü Anlattı
  Sonraki İçerikBağışçılar Vakfı’ndan Rektör Alişarlı’ya Ziyaret…