“Dağın Arka Yüzü, Sis” Karma Sergisi, BAİBÜ’de Açıldı

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi’nde, Hacettepe Üniversitesi, Çorum Hitit Üniversitesi ve Üniversitemizden akademisyenler ile sanatçıların eserlerinin yer aldığı karma bir sergi açıldı.

  Serginin açılışına; Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Him ile Güzel Sanatlar Fakültesi akademisyenleri, eser sahibi sanatçılar ve öğrenciler katıldı. Sanatçılarla birlikte sergiyi gezen ve eserler hakkında bilgi alan Rektör Alişarlı, “Sergide, ulusal ve uluslararası alanda çalışmalar yapan çok kıymetli sanatçılar yer alıyor. Öğrencilerimiz için, eserleri sanatçılarla birlikte tanımanın ve görüş alışverişinde bulunmalarının faydalı olduğunu düşünüyorum. Sergide aynı zamanda çok kültürlü bir ortam var. Üniversitemizin kapısının, bu tür etkinliklere her zaman açık olduğunu bir kez daha vurgulamak ve çok değerli sanatçıları üniversitemizde ağırlamaktan memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum.” dedi.

  Teması, Sisin Getirdiği Belirsizlik Olgusu

  Temasını, Bolu’nun yamaçlarından eksik olmayan sis görüntüsünün yarattığı büyülü etki ve kenti yamaçlara bağlayan patikaların oluşturduğu karma sergi, belirsizlik ve görünmezlik olgularını tartışmaya açıyor.

  Resim, heykel, fotoğraf, video, neon, yerleştirme, yeni medya ve disiplinlerarası biçim-anlam arayışlarını deneyimleyen sanatçıların eserlerinden oluşan karma sergi, aynı zamanda tanıklıklara, karşılaşmalara, kentin yarattığı olanaklara ve sanatçı güncelerine odaklanıyor.

  Referans Kolektif küratörlüğünde gerçekleştirilen sergide; Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Tanzer Arığ ve Doç. Ozan Bilginer, Çorum Hitit Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Fırat Engin ve Ferhat Satıcı, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Serkan Demir ve Eğitim Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Canan Demir ile sanatçılar Osman Dinç, Erdal Duman, Mustafa Duymaz, Hülya Özdemir ve Mehmet Ali Uysal’ın eserleri yer alıyor.

  Karma sergi; 30 Kasım 2021 Salı gününe kadar, 10.00-16.00 saatleri arasında, Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonunda gezilebilir.

  Önceki İçerikYÖKAK Öğrenci Toplulukları Çalıştayı’na, BAİBÜ Kalite Öğrenci Topluluğu da Katıldı  
  Sonraki İçerikBolu İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Saygılı’dan Rektör Alişarlı’ya Ziyaret