Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’ndan Muhteşem Konser…

  Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde (AİBÜ) muhteşem bir konser verdi. Kongre Merkezi Bordo Salondaki konseri, Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahar ve Bolu protokolü ile 1200’ü aşkın kişi dinledi.

  Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi ile AİBÜ iş birliği ve Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED) ile International Society for Music Education (ISME) katkılarıyla Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) ve yeni kurulan Türk Dünyası Müzik Eğitimi Birliği’nin düzenlediği konserde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Şef Rengim Gökmen yönetiminde 10 eser icra etti. Franz von Suppe’nin Hafif Süvari uvertürü ile başlayan konserde Soprano Feryal Türkoğlu, Charles Francois Gounod’un Romeo-Juliet Operası’ndan Juliet’in Aryası ile Turgay Erdener’in Aygız eserini seslendirdi. Bariton Oğulcan Yılmaz ise Ahmed Adnan Saygun’un Köroğlu ve Bozlak eserlerini yorumladı. Tenor Erdem Erdoğan ise konserde, Gaetano Donizetti’nin Alayın Kızı Operası’ndan arya ile Tofik Guliyev’in Sene de Galmaz eserini söyledi.

  Konserin sonunda ayakta alkışlanan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası sanatçılarına; Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahar, Türk Dünyası Müzik Eğitimi Birliği Genel Sekreteri ve AİBÜ Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Uğur Alpagut tarafından teşekkür plaketi ve çiçek takdim edildi.

  Konserin sponsorluklarını ise Ziraat Bankası, Batı Karadeniz Turizm Otelciler Derneği (BAKTOD), Bağışçılar Vakfı, Metro, Şehirışıkları Açıkhava Reklamcılık, Bolu Yediiklim Akademi, Yamaner Mücevher ve Oklava yaptı.

   

  Önceki İçerikKuruluş ve Kurtuluş Şehri Bilecik’te Ertuğrul Gazi’ye Dua Ettiler
  Sonraki İçerikÖğrenci Kültürel Gelişim Programında Bu Hafta