Çocuk Gözüyle Yaya Önceliği…

    Atatürk Ortaokulu öğrencileri tarafından Gülezler Konağı’nda Önce Yaya projesi kapsamında ‘Çocuk Gözüyle Yaya Önceliği’ konulu afiş ve resim sergisi düzenlendi. Serginin açılışına; Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Gencer ve İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu ile öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

    Serginin açılışında konuşan Vali Zahteroğulları, yaya önceliğinin medeniyet olduğunun altını çizerek, özetle “Medeni bir şehirde medeni bir yaşamın gereklerini yerine getirmenin arayışı içindeyiz. Dünyanın başka ülkelerine gittiğimizde ya da ülkemizde yabancıları misafir ettiğimizde kendimizi sorgulamamız gereken alanlardan biri de trafik. Şehrin sosyokültürel alt yapısının, eğitim ve medeniyet düzeyinin buna uygun olduğunu düşünüyorum. Önemli mesafeler aldık. Sürücülerimizin önemli bir kısmı kurallara uyuyor, yayalarımız da biraz daha yaya geçitlerini kullanmayı tercih ederlerse bu uygulamayı yerleştirebileceğimizi düşünüyorum. Her şeyin başı eğitim ve eğitim de bu yaşlarda oluyor. Çocuklarımız hem güzel bir sanat yapmışlar hem de böyle güzel bir tema işlemişler.” diye konuştu.  

    Konuşmanın ardından 150 afiş ve resmin yer aldığı sergi, kurdele kesilerek açıldı. Öğrenciler, sergiyi gezen protokol üyelerine afiş ve resimleri niçin ve nasıl yaptıkları hakkında bilgi verdiler. Vali Zahteroğulları, serginin ardından belirlenen bazı afiş ve resimlerin Önce Yaya projesinde kullanılacağını söyledi.

    Önceki İçerikResim Bölümü Öğrencimize Teşvik Ödülü…
    Sonraki İçerikİngilizce Konuşma Kulübü Duyurusu