Bolu Valisi Zahteroğulları, Rektör Coşkun’u Ziyaret Etti

  Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun’a iade-i ziyarette bulundu. Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne ilk kez gelen Zahteroğulları, Vali olarak atanmasından dolayı kısa süre önce kendisini ziyaret ederek tebrik eden Prof. Dr. Coşkun’u makamında ziyaret etti. Ziyarette, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Gencer, Prof. Dr. Mehmet Bahar ve Prof. Dr. Hayrettin Öztürk ile Genel Sekreter Doç. Dr. Erdal Bekiroğlu da hazır bulundu.
  Rektörlük binasının girişinde yer alan maket üzerinde AİBÜ yerleşkesi ile öğrenciler hakkında Rektör Coşkun’dan bilgi alan Zahteroğulları, ardından makam odasına geçti. Burada Vali Ahmet Zahteroğulları’na Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun tarafından üzerinde Üniversitemizin logosunun olduğu çini bir tabak hediye edildi. Zahteroğulları, burada yaptığı konuşmada, AİBÜ’nün hem Bolu hem de ülkemiz için örnek bir üniversite olduğunu söyledi. Ziyaretin Üniversiteyi tanımak için de iyi bir fırsat olduğunun altını çizen Zahteroğulları, Rektör Coşkun’un şahsında tüm Üniversite camiasına Bolu’ya yaptıkları katkılardan ötürü teşekkür etti.
  Rektör Coşkun ise Zahteroğulları’nın önemli özelliklerinden birinin sorunlara vakıf olma ve sorunları bir an evvel çözüme kavuşturma isteği olduğunun altını çizerek, “Bizler bu vasıflarından dolayı Valimizden çok destek göreceğimize inanıyoruz. İnşallah tüm şehrimizle birlikte hep beraber güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Ben tekrar sizlere başarılar diliyorum.” diye konuştu.
  Ziyaret sırasında Üniversitemizin Şeref Defterini de imzalayan Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları deftere, kuruluşundan bugüne büyük hayırsever rahmetli İzzet Baysal ve O’nun vakfının katkılarıyla oluşmuş; özgün yapısı, modern kampüsü, eğitim ve öğretim kadrosu, eğitim kalitesi, şehirle bütünleşmiş olması gibi öne çıkan vasıflarıyla AİBÜ’nün ilimizin ve ülkemizin gururu olduğunu yazdı.

  Önceki İçerikBAMER Öğretmen Adaylarının Yetişmesine Katkı Sağlıyor
  Sonraki İçerikÖzel Gereksinimli Öğrencilerin Okulda, Toplumda ve Yaşamboyu Desteklenmesi: Özel Eğitim ve Okul Psikolojisinden Yenilikçi Yaklaşımlar