Bolu Protokolü Mengen MYO’nun Aşçılık Kursuna Katıldı

    Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Mengen Meslek Yüksekokulu tarafından Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SÜYAM) kapsamında, ‘Akademisyen Şeflerin Tadımlık Kursları’ adıyla, 16 yaş ve üzeri herkesin katılabileceği aşçılık ve yemek kursu düzenleniyor. Kursun ilk dersine; Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Mengen Kaymakamı Yavuz Akyol, Gerede Kaymakamı Arslan Yurt, Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut ve eşleri ile Mengen protokolü katılarak Mengen MYO’nun öğretim elemanları ile birlikte yemek yaptılar.

    İlk önce protokolle birlikte uygulama mutfaklarını gezen Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun,  burada hazırlıklara yardımcı olan Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü 2’nci sınıf öğrencileriyle sohbet etti. Ardından Rektör Coşkun ile Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve bazı protokol üyeleri Öğretim Görevlisi Berker Çiftçi ile birlikte ‘Kuzu Tandır’ hazırladılar. Öğretim Görevlisi Fuat Bayram’dan baklava yapımının inceliklerini öğrenen protokol üyeleri tezgahın başına geçerek hamur açtılar. Protokol daha sonra Öğretim Görevlileri Zühal Özdemir’den Creme Brulee, Ali Kemal Kemer’den Pane Tulum Peynirli Salata, Berker Çiftçi’den ise Toyga (Aşı) Çorbası’nın yapımını öğrendiler.

    Kursun sonunda katılımcılara Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun tarafından sertifikaları takdim edildi. Rektör Coşkun ve eşi Bedia Coşkun’a ise sertifikaları Vali Zahteroğulları tarafından verildi. ‘Akademisyen Şeflerin Tadımlık Kursları’ Mengen MYO tarafından SÜYAM kapsamında düzenleniyor. 16 yaş ve üzerindeki herkesin katılabileceği kursta, ilk olarak 20 kişiye eğitim verilecek. Türk mutfağından Çin ve Fransız mutfağına kadar geniş bir yelpazede eğitim verilecek kurs, talep oldukça devam edecek.

    Önceki İçerikMudurnu MYO’nun Yöresel Lezzetler Etkinliği Sürüyor
    Sonraki İçerikAkademisyen Şeflerden Tadımlık Kurslar