Bolu MYO’da Yeni Dönem

  Yükseköğretim Kurulu’nun Üniversitemizin teklifi ile Bolu Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu kuruluşunun onaylamasının ardından Meslek Yüksek Okulları Müdürlüklerine yapılan atamalar vesilesi ile devir teslim töreni yapıldı.

  Bolu Meslek Yüksekokulu Müdürü Doktor Öğretim Üyesi Hasan Lök görevini, Doç. Dr. Rahmi Yücel’e devretti. Yeni kurulan Bolu Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne ise  Doç. Dr. Ömer Özyurt atandı.

  Devir teslim töreninde Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Rektör yardımcısı Prof. Dr. Vahdettin Çiftçi ve Genel Sekreter Doç. Dr. Sameddin Gündüz de yer aldı.

  Hasan Lök, sekiz yıldır yürüttüğü müdürlük görevini, üniversitemizdeki yeniden yapılanma çerçevesinde iki genç akademisyene devretmenin mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, kendilerine her türlü desteği vererek, kuruma en iyi şekilde birlikte hizmet etmeye devam edeceklerini dile getirdi.

  Rektör Prof.Dr. Mustafa Alişarlı ise  Doktor Öğretim Üyesi Hasan Lök’e şimdiye kadar yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, “Türkiye’de tüm kurumlarda bir yeniden yapılanma söz konusu. Bu çerçevede YÖK’te üniversitelerin kendi içerisindeki tematik yapılanmalarına önem veriyor. Bizler de Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ni teknik, sağlık ve sosyal olarak gruplandırarak kurumumuzun daha hızlı gelişmesine imkan sağlamaya çalışacağız. Bu noktada sunduğumuz teklifi YÖK uygun gördü ve yeni bir meslek yüksekokulu kazandı üniversitemiz. Hali hazırda 7 bine yakın öğrencisi bulunan meslek yüksekokulumuz bu suretle ikiye ayrılmış oldu. Bu vesile ile 43 yıllık bir maziye sahip olan okulumuzun daha ileri bir noktaya ulaşacağına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

  Rektör Alişarlı, hayırlı olsun temennileriyle Doç. Dr. Ömer Özyurt ve Doç. Dr. Rahmi Yücel’e yeni görevlerinde başarılar diledi.

  Önceki İçerikTıp Fakültesi Hastanesi Çalışanları İftarda Buluştu
  Sonraki İçerik2018-2019 Erasmus+ Programları Personel Ders Verme Hareketliliği Başvuruları