BAİBÜ’den Öğrenci ve Personeline, Hızlı ve Kolay Soru-Cevap Hizmeti

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ), akademik ve idari personel ile öğrencilerinin, sıkça sordukları sorulara hızlı ve kolay şekilde cevap bulabilmelerini sağlamak amacıyla, “BAİBÜ Sık Sorulan Sorular Sistemi’ni http://sss.ibu.edu.tr adresi üzerinden kullanıma açtı.

  Kayıt işlemlerinden ders seçimlerine, uzaktan eğitim sürecinden final ve bütünleme sınavlarına kadar, sıkça sorulan soru ve cevaplara, hızlı ve kolay bir şekilde ulaşılabilmesi amacıyla, başlatılan çalışmalar kapsamında, Üniversitemiz bünyesindeki birçok birim, öğrenci ve personel tarafından kendilerine en çok sorulan yüzlerce soruyu derleyerek, bunlara uygun cevaplar hazırladılar. Şimdilik 22 birimle yapılan çalışmanın geliştirilerek tüm birimleri kapsaması; engelli öğrenci ve personelin kullanımını kolaylaştırmak için seslendirilmesi ve işaret diline çevrilmesi hedefleniyor.

  Sistemde; Aday Öğrenciler, Mevcut Öğrenciler, Engelli Öğrenciler, Uluslararası Öğrenciler, Uzaktan Eğitim Sistemi, Kategorilere ve Birimlere Göre Soru ve Cevaplar, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, Erasmus, Kütüphane ve TÖMER gibi pek çok kategori başlığı altında, sıkça sorulan sorulara ve bunların cevaplarına yer veriliyor. Öğrenci ve personelin, birimlere gitmek yerine, siteyi takip etmeleriyle birlikte, akıllarına takılan soru ve cevaplara hızlı ve kolayca ulaşabilmeleri hedefleniyor.

  Mevcut makalenin kısa URL'si : https://ajanda.ibu.edu.tr/yuq2
  Önceki İçerikTaziye Mesajı: (Mehmet DEMİR’in ablasının vefatı)
  Sonraki İçerikKayıt işlemleri için önemli duyuru!