BAİBÜ’de YKS Heyecanı…

  15-16 Haziran 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen ve Bolu’da 9 bin adayın ter döktüğü Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tamamlandı.

  Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde de (BAİBÜ) sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilen YKS, ilimizde Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi koordinatörlüğünde gerçekleştirildi.

  BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, oturumlar öncesinde sınav yapılacak fakülteleri denetleyerek, öğrencilere ve görevlilere başarılar diledi. Rektör Alişarlı’ya Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Samettin Gündüz ile YKS Bolu Koordinatörleri Prof. Dr. Turan Karadeniz ve Mustafa Tanrıkulu eşlik ettiler.

  Adaylar, aileleri ile birlikte sabah erken saatlerden itibaren Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin Gölköy’deki yerleşkesine gelmeye başladılar. Sınav saatini bekleyen adayların ve ailelerinin heyecanlı oldukları görüldü. Çocuklarını dışarıda heyecanla bekleyen kimi aileler Kur’an-ı Kerim okuyarak, kimi aileler ise sohbet ederek oturumların tamamlanması beklediler.

  3 oturumda gerçekleştirilen YKS’de ilk oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), 15 Haziran Cumartesi günü; ikinci oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ile son oturum Yabancı Dil Testi (YDT) ise 16 Haziran Pazar günü yapıldı.

  YKS boyunca Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından kurulan stantlarda üniversite adaylarına ve ailelerine ikramda bulunuldu.

  Önceki İçerikÜniversitemiz Eğitim Fakültesi Emekli Öğretim Elemanı Nazife Pembecioğlu’nun annesi Müzeyyen Gökmen Vefat Etmiştir.
  Sonraki İçerikTÜBİTAK-ARDEB Programları ve Yenilikler