BAİBÜ’de 15 Temmuz Şehitleri Anısına Fidan Dikildi: “252 Şehit, 252 Fidan”

  Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını, ülkemizin ve milletimizin birlik ve beraberliğini ortadan kaldırmayı hedefleyen kanlı ve hain darbe kalkışmasının, bertaraf edilmesinin 5’inci yıl dönümde, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde anlamlı bir etkinlik gerçekleştirildi.

  15 Temmuz 2016 tarihinde yaşadığımız o uğursuz gecede, şanlı tarihinden aldığı ilhamla, binlerce kefensiz şehidimizin yattığı aziz topraklarımızı bir kez daha hiç tereddüt etmeden kanıyla ve canıyla fedakârca müdafaa ederken şehit düşen 252 vatandaşımızın anısına, 252 çam fidanı toprakla buluşturuldu.

  İlk çam fidanını toprakla buluşturup can suyunu veren Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, bağımsızlığımıza, ülkemizin huzur ve refahına göz dikmiş hainlere karşı kahramanca mücadele eden, tanklara, tüfeklere, kurşun ve bombalara göğsünü siper ederek, cennet vatanımızı canı pahasına korumuş şehitlerimize Allah’tan rahmet; gazilerimize ise sağlık ve uzun ömürler diledi.

  Gölköy Kampüsü’ndeki İlahiyat Fakültesi’nin önündeki arazide yapılan fidan dikim etkinliğine, Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’nın yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Aydın Him, Prof. Dr. Samettin Gündüz ve Prof. Dr. Kamil Gürel, Genel Sekreter Murat Tok, dekanlar, fakülte sekreterleri, daire başkanları ile akademik ve idari personel katıldı.

  Önceki İçerik15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı
  Sonraki İçerik15 Temmuz Şehidi Fatih Kalu Belgeseli