BAİBÜ ve USTİS Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) ile Uluslararası Sağlık Turizmcileri İşverenler Sendikası (USTİS) arasında, sağlık turizmi sektörünün en önemli ihtiyacı olan nitelikli insan kaynağının sektöre kazandırılması amacıyla, akademik çalışmalar ve eğitim faaliyetlerinde iş birliği protokolü imzalandı.

  Protokol metni, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı ile USTİS Yönetim Kurulu Başkan Vekili Berkay Tulpar tarafından imzalandı. İmza törenine, USTİS Genel Sekreteri Dr. Mesut İnan ve Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Asım Saldamlı da katıldı.

  Protokol kapsamında üniversitemiz, sağlık turizmi sektörünün ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda USTİS tarafından hazırlanacak eğitim programları ve etkinliklerin içerik ve müfredatlarının hazırlanmasına destek verecek.

  BAİBÜ ve USTİS İş Birliğinde Eğitim ve Staj Programları Düzenlenecek

  Öğrencilerimiz, USTİS üyesi işletmelerin, ihtiyaçları kapsamında istihdam edebileceği nitelikli insan kaynağının yer aldığı USTİS Kariyer Portalı’na yönlendirilecek. Üniversitemiz, öğrencilerin uygulamalı eğitimle çalışma hayatına uyumlarının sağlanması, mesleki yetkinlik kazanmaları ve mezun olduktan sonra istihdamlarının kolaylaştırılması amacıyla, USTİS eğitim-öğretim programına uygun üye işletmelerde eğitim ve staj programları düzenleyecek.

  USTİS’le imzalanan iş birliği protokolünün, sağlık turizminde kariyer yapacak öğrencilerimiz için hayırlı olmasını temenni eden Rektör Alişarlı, üniversitemizin desteğiyle yetiştirilecek nitelikli insan kaynağının istihdama ve sektörün gelişmesine katkı sağlayacağını kaydederek, başta USTİS yönetimi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

  Önceki İçerikBAİBÜ ve Bolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Arasında Protokol İmzalandı
  Sonraki İçerikİngilizce Hazırlık Bölümü Devamsızlık Uyarısı