BAİBÜ, Uzaktan Sınavlar için Üniversite Öğrencilerine Kampüslerini Açıyor

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, uzaktan öğrenim gören tüm üniversite öğrencilerine yönelik olarak, dönem sonu sınavlarında sağlıklı internet bağlantı ortamı sağlamak için merkez ve ilçe kampüslerinde bulunan bilgisayar laboratuvarlarını açıyor.

  “Bilgisayar Laboratuvarları imkanlarındna istifade etmek isteyen üniversite öğrencilerinin http://lab.ibu.edu.tr linki aracılığıyla rezervasyon yapmaları gerekiyor.”

  Covid-19 salgını nedeniyle tüm üniversitelerimizde dersler dijital imkanlar kullanılarak uzaktan eğitim ile yapılmaya başlanmıştı. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) derslerin yanında 2019-2020 Eğitim Öğretim Bahar Yarıyılında final ve bütünleme sınavlarının da uzaktan öğretim yoluyla yapılmasına karar verdi. Gerek güvenli ve hızlı internet gerekse bilgisayar imkanları sınırlı olan Bolu ili ve ilçelerinde ikamet eden BAİBÜ yada diğer üniversite öğrencilerinin bu sınavlara sorunsuz bir şekilde girebilmelerine olanak sağlamak amacıyla, Gölköy Yerleşkesinde 4 adet bilgisayar laboratuvarı ile ilçe kampüslerimizdeki bilgisayar laboratuvarları kullanıma açılıyor.

  BAİBÜ Covid-19 Danışma ve Koordinasyon Kurulu yaptığı toplantıda öğrencilerin bu laboratuvarları kullanırken Covid-19 kapsamında olası bulaşmaları önlemek amacıyla alınacak önlemleri belirledi. Bu kapsamda öğrenciler bilgisayar laboratuvarlarından sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturum şeklinde yaralanabilecek. Oturumlar arasında bilgisayar laboratuvarları dezenfekte edilecek ve havalandırılacak. Sosyal mesafenin korunması amacıyla bilgisayar laboratuvarlarında aralıklı oturma düzeninde, iki kişi arasındaki mesafe en az 1,5 metre olacak şekilde düzenlenerek, mevcut bilgisayarların yarısı kullanıma açılacak. Bilgisayar laboratuvarlarının girişinde el dezenfektanı bulundurulacak ve öğrencilere maske temin edilecek. Bina girişlerinde ayrıca öğrencilerin vücut sıcaklığı ölçülecek ve ateşi normal seviyenin üzerinde olanlar bilgisayar laboratuvarlarına alınmayacak.

  Önceki İçerik‘yetenekkapisi.org’ İstihdam Olanaklarıyla Yeni Adresinde
  Sonraki İçerikBAİBÜ’lü Akademisyenler COVID-19’u Konuştular