BAİBÜ, TÜBİTAK Projelerinde Başarı Sırasını Yükseltmeye Devam Ediyor

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, TÜBİTAK’a sunduğu projelerde desteklenme oranında iki basamak daha yükselerek, 206 üniversite arasında 9. sırada yer alarak akademik başarısını sürdürüyor.

  TÜİTAK, 2019 yılı 2. dönemi “1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı” kapsamında sunulan ve bir sonraki dönemi beklemeden tekrar başvuru yapılmasına imkân sağlanan projelerin değerlendirme çalışmalarını tamamlayarak sonuçlarını açıkladı. TÜBİTAK, bilimsel değerlendirme sürecine aldığı, 101 proje yürütücüsünden yapılan 91 başvuru içinden, 44 projenin desteklenmesini uygun buldu.

  BAİBÜ, 206 Üniversite Arasında 11’inci Sıradan 9’uncu Sıraya Yükseldi

  Bu kapsamda BAİBÜ, 2020 yılı 1. dönemini beklemeden tekrar başvuru yapmaya hak kazanan Fen Edebiyat Fakültesinden Doç. Dr. Erol Akpınar ve Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesinden Doç. Dr. Yusuf Arslan’ın yürütücüsü olduğu 2 projenin değerlendirme sonucu desteklenmesine karar verildi.

  Bu projelerle BAİBÜ, 2019 yılı için 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı” kapsamında desteklenen 11 projesi ile dış kaynaklı proje desteklerindeki çıkışını devam ettirerek 206 üniversite arasında iki basamak daha yükselerek 9. sırada yer aldı.

  Rektör Alişarlı: “Bu Yükselişe İmza Atan Akademisyenlerimizi Tebrik Ederim”

  Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, BAİBÜ’nün akademik alanda yakaladığı yükselişinden memnuniyetini dile getirdiği bir açıklamada bulundu.
  Alişarlı; “BAİBÜ ailesi olarak, Üniversitemizi tüm alanlarda yükseltmek için hep birlikte çaba gösteriyoruz. Tüm birimlerde değerli öğretim üyelerimiz, akademik birimleriyle Üniversitemizin yükselişine katkı yapmak için emek vermekteler. Gerek ulusal gerekse uluslararası mecralardan gelen son sıralama verilerindeki yükseliş, BAİBÜ ailesi mensubu olarak bizleri gururlandırıyor. Bu yükselişte emeği bulunan tüm akademisyenlerimizi tebrik eder başarılarının devamını dilerim.” dedi.

  Önceki İçerikÜniversitemizde Personel Yemek Hizmetleri Başlıyor
  Sonraki İçerikSürekli İşçi Alımı İçin Teslim Edilecek Belgeler