BAİBÜ, TÜBİTAK 3501 Programı Eğitimleri Diş Hekimliği Fakültesi’nde Devam Ediyor

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin (BAİBÜ), TÜBİTAK programlarına başvurmak isteyen akademisyenlerine, temel proje yazma tekniklerinde katkı vermek amacıyla gerçekleştirdiği “Proje Yazma” eğitimleri, Diş Hekimliği Fakültesi’nde devam ediyor.

  TÜBİTAK ARDEB Başkanlığı tarafından desteklenen TÜBİTAK 3501 Kariyer Geliştirme Programı’nın proje yazma eğitimleri, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaman tarafından veriliyor.

  TÜBİTAK programına başvuracak doktora, sanatta yeterlilik ve tıpta uzmanlık derecesine sahip akademisyenlere, bir hafta arayla iki kez Cuma günleri 13.00-17-00 saatleri arasında eğitim veriliyor. Bu kapsamda en son Fen Edebiyat Fakültesi’nde gerçekleştirilen proje yazma eğitimleri, bu kez Diş Hekimliği Fakültesi’nde devam ediyor. Eğitim kapsamında ilk gün, teorik temel proje yazma teknikleri; son gün, uygulamalı örnekler işleniyor.

  Yıl boyu başvuru yapılabilen TÜBİTAK 3501 Kariyer Geliştirme Programı, genç bilim insanlarının kariyerlerini, araştırmacı ve eğitimci olarak en iyi şekilde sürdürmelerini ve bilimsel düzeyin geliştirilerek bilimin ülke kalkınmasındaki rolünün artırılmasını hedefliyor.

  Önceki İçerikAkademik Teşvik Kesin Başvuru Sonuçları
  Sonraki İçerikBAİBÜ’de Madde Bağımlılığına Karşı Çip Tedavisi Uygulaması Başladı