BAİBÜ, Times Higher Education Alanlara Göre Dünya Üniversiteleri Listesi 2022’de

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi son yıllarda dünyanın saygın derecelendirme kuruluşlarının sıralama listelerinde yer almayı sürdürürken bir başarıya daha imza attı.

  Üniversitemiz, yükseköğretim kurumları arasında yaptığı performans ölçme ve değerlendirme çalışmaları ile dünyanın önde gelen saygın üniversitelerini derecelendiren Times Higher Education (THE) kuruluşunun, Alanlara Göre Dünya Üniversite Listesi 2022’de; Klinik ve Sağlık Bilimleri 601+, Yaşam Bilimleri 801+ ve Fizik Bilimlerinde 1001+ sıralamalarında yer alarak uluslararası üniversiteler içindeki yerini yükseltti.

  BAİBÜ, listeye girmeyi hak kazanan Türk üniversiteleri arasında; Klinik ve Sağlık Bilimleri’nde 39 üniversite içinde 13’üncü, Yaşam Bilimleri’nde 20 üniversite içinde 12’inci, Fizik Bilimleri’nde 34 üniversite içinde 20’inci olarak ulusal alanda kendine yer buldu.

  Rektör Alişarlı’dan Tebrik ve Teşekkür

  Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, ulusal ve uluslararası üniversite performans sıralamalarında elde edilen başarılardan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Bu başarılarda emeği geçen tüm değerli akademisyenlerimiz, idari personelimiz ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, BAİBÜ ailesi adına kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

  İlgili listenin olduğu bağlantı adresi:
  https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/by-subject

  Önceki İçerik2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı Güz Dönemi Hakkında Bilgilendirme
  Sonraki İçerik2021-2022 Güz Dönemi Hazırlık İngilizce Derslerinin Çevrimiçi Yapılmasına İlişkin Duyuru