BAİBÜ Ailesinden İzzet Baysal Huzurevi’ne Ziyaret ve Şehitlere Dua

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Çakmaklar köyündeki İzzet Baysal Huzurevi’ni ziyaret ederek, büyüklerimizle bir araya geldi. Ziyarette, Suriye’nin İdlib kentinde rejim unsurlarının hain saldırısında şehit düşen Mehmetçikler için, Öğr. Gör. Dr. Bilal Atik tarafından Kur’an-ı Kerim okundu.

  Bolu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nce, Çakmaklar İzzet Baysal Huzurevi’nde yemekli bir etkinlik düzenlendi.

  Etkinliğe; Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’nın yanı sıra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Koçyiğit, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Yaman, Prof. Dr. Aydın Him ve Prof. Dr. Samettin Gündüz, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Özyurt, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Arzu İlçe, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet Güzel Kurtoğlu, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mithat Zeydan, İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Hüseyin İbrahim Yeğin ve Doç. Dr. Said Nuri Akgündüz, akademisyenler, huzurevi sakinleri ve çalışanları katıldı.

  Rektör Alişarlı, burada yaptığı konuşmada, İdlib’de şehit düşen Mehmetçiklere ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve Türk Milletine başsağlığı, gazilerimize ise acil şifalar ve uzun ömürler diledi.

  Örf ve adetlerimizde büyüklerimize verilen değere ve öneme işaret eden Rektör Alişarlı, sevgi ve hoşgörü dini İslâm’ın kaynağı Kur’an-ı Kerim ve hadislerde, büyüklerimize hürmet duymanın, onları incitmemenin ve unutmamanın en temel görevler arasında yer aldığını hatırlattı.

  Alişarlı: “Yaşlılar Üniversitede Projesini Başlatıyoruz”  

  Üniversitemizin yürüttüğü sosyal programlar hakkında büyüklerimize bilgi veren Rektör Alişarlı, “Bunlardan biri Anneler Üniversitede projesi. Bir nedenle eğitimlerini tamamlayamamış ya da üniversiteye gidememiş ev hanımlarına, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde 1 haftalık, içeriği dopdolu ve yararlı bir eğitim fırsatı sunuyoruz. İnşallah bu projeyi daha da geliştirerek, belli bir yaşın üzerindeki büyüklerimize de aynı fırsatları vermek istiyoruz. Yaşlılar Üniversitede projesiyle, sizleri de üniversitemizde 1 hafta ağırlamak istiyoruz. Bizler için bir mutluluk ve kazanç olacaktır. Sizlerin hayatına yeni bir renk ve meşgale katacaktır. Hepinizi üniversitemize bekliyoruz.” dedi.

  Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şaban Karasakal bir konuşma yaptı. Doç. Dr. Karasakal, şehit olmuş tüm Mehmetçiklere Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifa ve uzun ömürler diledi; dualarımızın, vatan uğruna canlarını hiçe sayarak, kutsal görevlerini yerine getirmeye devam eden Mehmetçiklerle olduğunu söyledi.

  “Rabbim bizleri, büyüklerin kıymetini bilenlerden etsin” diyen Doç. Dr. Karasakal, özetle “Başlarına bir musibet geldiği zaman, açlık olur, korku olur, huzurevinde yalnız kalma olur, evladının yanında yalnız kalma olur, gelinmeme, gidilmeme olur. Nasıl bir imtihan olursa olsun, adı Kur’an dilinde musibettir. Onlar başlarına bir musibet geldiği zaman ‘İnna Lillâhi ve İnna İleyhi Raciûn’ yani ‘Biz, Allah’a aitiz ve yine O’na döneceğiz” deyip, yardımı Allah’tan bekleyenlerden etsin. ‘Böyle yapanların üzerine rahmet ve mağfiret vardır, kurtuluşa erenler onlardır’ diyor Rabbim. Hepimizi Rabbim elinden, dilinden ve gönlünden istifade edilenlerden etsin.” diye konuştu.

  Önceki İçerikSürekli İşçi Alımı (Engelli ve Eski Hükümlü) Noter Kurası Sonuçları
  Sonraki İçerikTaziye Mesajı (Prof. Dr. Ömer Eren (ZORBA)’in Babası’nın Vefatı)