‘Ayyar Hamza’ Bu Kez Gerede’de Sahnelendi

    Geçtiğimiz günlerde Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde (AİBÜ) oynanan ‘Ayyar Hamza’ adlı tiyatro oyunu bu kez Gerede’de sahnelendi. Gerede Meslek Yüksekokulu ve Gerede Belediyesi’nin iş birliğiyle Melih Gökçek Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyunu, ilçe halkı ve öğrenciler ilgiyle izledi.

    Okutman Metin Akyüz’ün yönettiği ve AİBÜ Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölümü öğrencileri ile Yaratıcı Drama Topluluğu üyeleri tarafından sahneye konan oyun, Moliere’nin eserinden Tanzimat Dönemi Yazarı Ali Bey tarafından Türkçeye uyarlandı. Eski Türk filmlerinin kurgusunu aratmayan oyun, babalarının bulduğu kızlarla evlenmek istemeyen Sena ve Nimet Beylere yardım eden  Hamza adlı bir uşağın kurnazlıklarını mizahi üslupla anlatıyor ve sürpriz bir sonla bitiyor.

    Oyunun sonunda Metin Akyüz ve öğrencilere; Gerede Belediye Başkan Vekili İsmail Çetin, Gerede Müftüsü Hasan İzmirli, Gerede MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nurettin Akçakale ve Ak Parti Gerede İlçe Başkanı Ali Şafak ile ilçe protokolü tarafından teşekkür belgeleri verildi.

    Önceki İçerikGülgûn Feyman’dan AİBÜ’de Spikerlik Eğitimi…
    Sonraki İçerikİlahiyat Fakültesi Öğrencilerine Yeni İş Sahası…