Avrupa Birliği Ufuk2020 Programı Sosyo-Ekonomik ve Beşeri Bilimler Alanı Çağrıları

  Avrupa Birliği’nin Ar-Ge ve inovasyon faaliyetlerine hibe destek sağlayan Ufuk2020 Programı’nın Türkiye’deki koordinasyonu TÜBİTAK tarafından yapılmaktadır. Söz konusu program araştırmacılarımıza  yönelik (destek oranı %100’dür) önemli destek fırsatları sunmaktadır. Ayrıca ilgili program kapsamında genel gider masraflarının karşılanması için toplam bütçenin %25’i kadar kurum payı da sağlanmaktadır. TÜBİTAK, Türkiye Araştırma Alanı temsilcilerimizi Program hakkında bilgilendirip, danışmanlık sağlayarak Türkiye’nin Program’a katılımını artırmayı amaçlamaktadır.

  Ufuk2020 Programı kapsamında son çağrı dönemine girilmiş ve açık 2020 yılı çağrı konuları yayımlanmıştır. Sosyo-Ekonomik ve Beşeri Bilimler alanındaki çağrı başlıklarına https://ec.europa.eu/research/participants/data/ref/h2020/wp/2018-2020/main/h2020-wp1820-societies_en.pdf adresinden ulaşabilirsiniz. 2020 yılı uzantılı konu başlıklarını incelemeniz gerekmektedir.

  Açılan çağrılarda ortak olarak yer alabilmek için aşağıdaki süreci takip edebilirsiniz.

  Söz konusu profil formları Avrupa’da Ufuk2020 Programı’nda başarılı ve tecrübeli paydaşlara tanıtılmanızda ve bu paydaşlarca hazırlanan proje önerilerine ortak olarak dâhil edilmenizin sağlanmasında kullanılacaktır. İlgili formun ilgili alandaki çağrıların takvimi nedeniyle ivedilikle doldurulması konusunda hassasiyet gösterilmesi önemle rica olunur.

  Program kapsamında açılan çağrılar, ortak arama duyuruları ve düzenlenecek etkinliklerin bilgilerine ulaşmak için https://ufuk2020.org.tr/ adresine üye olmanız tavsiye edilmektedir.

  Önceki İçerikICT-AGRI-FOOD, ICRAD ve FOSC Çağrıları Bilgilendirme Toplantısı
  Sonraki İçerikUfuk2020 Marie S. Curie Alanı Yenilikçi Eğitim Ağları (Innovative Training Networks – ITN) Çağrısı