ASRİAD’dan Rektör Alişarlı’ya Ziyaret

  Asrın İş Adamları Derneği (ASRİAD) Bolu Şube Başkanı Burhan Turan, Başkan Yardımcısı Kadir Biçer, Üye İlişkileri Başkanı Basri Kala, Sektörel Yapılanma Başkanı Murat Karaağaç ve Kurumsal İlişkiler Sorumlusu Hasan Perçin, Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’yı makamında ziyaret ettiler.

  Derneğin faaliyetleri hakkında Rektör Alişarlı’ya bilgi veren dernek yöneticileri, Bolu’nun gelişimi ve ekonomik kalkınmasını artırmak için, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’yle (BAİBÜ) iş birliği yaparak, proje ve çalışmalarda daha çok yer almak istediklerini söylediler.

  İş fikirlerini proje haline getirmek için duydukları akademik destek ile imalat sektörünün can damarı olan nitelikli ara eleman yetiştirilmesi konusunda Üniversitemizin katkısına ihtiyaç duyduklarını kaydeden ASRİAD üyeleri, Üniversite-İş dünyası arasındaki diyaloğun artırılması amacıyla faaliyetler düzenlenmesi ve bu kapsamda Üniversitemizde gerçekleştirilen eğitim ve seminerlere katılmak istediklerini belirttiler.

  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Rektör Alişarlı, Üniversitemizin her zaman, üreten ve ekonomiye katkı sağlayan iş dünyası ve sanayicinin yanında yer aldığını vurguladı. Üniversitemizde, ilgili bölüm ve programlardaki öğrencilerimizi, iş dünyasının nitelikli elemanları olarak yetiştirmek amacıyla, iyi bir teorik eğitimin yanı sıra yerinde uygulamalı eğitimlere ağırlık verildiğini söyledi; eğitim ve uygulamalı sistemde son yıllarda önemli adımlar atıldığını ve çalışmaların devam ettiğini kaydetti.

  Teorik ve uygulamalı ders ve etkinlikleri, iş dünyasında tecrübe eden öğrencilerimizin, mezun olduklarında, nitelikli bir eleman olarak sektörde çalışmaya hazır hale geldiklerini dile getiren Rektör Alişarlı, eğitim ve seminerlere katılım konusunda, Üniversitemizin kapısının iş dünyasına her zaman açık olduğunu söyledi.

  Önceki İçerikTıp Fakültesi 13’üncü Dönem Mezuniyet Töreni Büyük Coşkuyla Gerçekleşti
  Sonraki İçerikFotoğraflarla 15 Temmuz Sanal Sergisi