Alişarlı; “İzzet Baysal’ın Hayırseverlik Ufku Tüm Dünyada Umut Olmaya Devam Edecek”

  “Özel insanlar vardır ki ismi çağlar boyunca yaşamış ve yaşayacak. Merhum Hayırsever İzzet Baysal öyle özel bir insan olarak, Bolu var oldukça ismi yaşamaya ve çok değer verdiği ama hiç tanımadığı insanlara hayır köprüleriyle ulaşmaya devam edecektir.

  Bizler, her geçen gün büyüyen bir dünya üniversitesi olarak, insanlığın gelişmesine katkı sunacak, yarınlara umut olacak olan ülkemiz gençliğinin yanı sıra dünyanın çok farklı ülkelerinden öğrencilere eğitim vermekteyiz. Bu manada İzzet Baysal’ın hayırseverlik ufku, sadece doğduğu topraklara değil tüm dünyada sıcak bir ışık olarak umut olmaya devam edecektir. Ayrıca nice hayırsever hem Bolu’da hem de kendi memleketlerinde bu ufuktan aldıkları ilhamla hayır kapıları açarak iyilik müessesini büyütmekte, İzzet Baysal’ın hayırseverliği bu ilhamı alan her eserde dalga dalga büyümektedir.

  Bizlere düşen görev, emanet edilen bu eserleri korumak ve geliştirerek yükseltmektir. Göreve geldiğimiz günden bu yana bu bilinçle gayretlerimizi sürdürmeye devam etmekte, adını verdiği en büyük eseri Üniversitemizi her alanda büyütmeye çalışmaktayız.

  Bu duygu ve düşüncelerle, küresel salgın dolayısıyla doyasıya kutlayamadığımız, festival havasında geçen Şükran Günleri’ne özlem duyarak ve bu zor günlerin sona ermesini dileyerek, 11 Mayıs Şükran Günleri’nde kendisini bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhu şad mekanı cennet olsun.”

  Prof. Dr. Mustafa Alişarlı
  Rektör

  Önceki İçerikRektör Alişarlı’dan Mescid-i Aksa Saldırılarına Kınama
  Sonraki İçerikRamazan Bayramı Tebrik Mesajı