Alişarlı’dan 2229. Kuruluş Yıl Dönümü Tebrik Ziyareti

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alişarlı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın kuruluşunun 2229. yılı dolayısıyla Bolu 2. Komando Tugay ve Garnizon Komutanlığı’na tebrik ziyaretinde bulundu.

  Bolu 2. Komando Tugay ve Garnizon Komutanlığı ziyaretinde Alişarlı’yı, Komutan Vekili Piyade Albay Yavuz Çankaya karşıladı. Çankaya, Alişarlı’ya Komutanlık fotoğrafları üzerinden kısa bir tanıtımda bulunarak makamında ağırladı. Alişarlı, Kara Kuvvetlerinin tüm mensuplarına teşekkür ederek; “Milletimizin güvenliği için gece gündüz demeden canları pahasına görevlerini yerine getiren Kara Kuvvetleri Komutanlığı’mızın 2229’uncu kuruluş yıl dönümünü kutluyor, tüm şehit ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle yâd ediyorum.” dedi. Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Yavuz Çankaya’ya çiçek takdiminde bulundu. Çankaya nazik ziyaretlerinde dolayı Rektör Alişarlı’ya teşekkür ederek hatıra plaketi takdim etti.

  Ziyarete, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Samettin Gündüz, Prof. Dr. Mustafa Yaman ve Prof. Dr. Aydın Him’de katıldı. P. Kur. Alb. Cavit Nartop da ağırlamada hazır bulundu.

  Kara Kuvvetleri’nin kuruluş tarihi olarak, Büyük Hun İmparatoru Mete Han’ın tahta çıkış tarihi olan M.Ö. 209 yılı esas alınmaktadır. O tarihten bu yana Türk ordusunun belkemiğini oluşturan Kara Kuvveleri, 2229 yıldır binlerce zaferde imzası bulunmaktadır.

  Önceki İçerikİBUZEM Final Sistemi Duyurusu
  Sonraki İçerikÖğr. Gör. Adem Bayındır’a Veda Yemeği Düzenlendi