AİBÜ’lü Hemşireler Göreve Hazır…

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Bolu Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü’nden mezun olan 10’u erkek 88 öğrenci için Kongre Merkezi Bordo Salonda mezuniyet ve ant içme töreni düzenlendi. Törene; Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hayrettin Öztürk, Bolu Sağlık YO Müdürü Doç. Dr. Arzu İlçe ile öğretim elemanları, öğrenciler ve aileleri katıldı. Öğrenciler, Bolu Sağlık YO Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Saadet Can Çiçek’in okuduğu Hemşirelik Andını tekrar ederek mesleğe ilk adımlarını attılar.

  Törenin açılış konuşmasını yapan Dönem 1.’si Özge Yaman, hemşireliğin ortak sorunlarını temel aldığı konuşmasında özetle, “Hemşirelik demek sadece kan almak, iğne yapmak, tansiyon ölçmek değildir; doktor yardımcısı demek hiç değildir. Mesleği öğrenmenin ve uygulamanın zorluklarına rağmen hastaların bir teşekkürüyle, bir duasıyla mutlu oluyoruz; yaşadığımız zorlukları, yorgunlukları unutuyoruz. Kliniklerde hastaların iyileşme gösterdikleri her aşamada bizlerin de payı olduğu için gurur duyuyoruz.” diye konuştu.

  Bolu Sağlık YO Müdürü Doç. Dr. Arzu İlçe ise, 4 yılın çok çabuk geçtiğini belirterek, “Ama artık meslek sahibi bir yetişkin olarak hayatta yol almanın zamanı geldi. Bu yolda mutlaka bir hedefiniz olmalı. Hayatınızın sonunda nerede olacağınızı bilmek istiyorsanız, nereye gittiğinizi de bilmek zorundasınız. Bu nedenle kendinize doğru hedefler belirleyiniz. Hedefe ulaşmada aldığınız eğitim, iradeniz, azim ve kararlılığınız size yol gösterecektir.” dedi.

  ‘Büyük Gayretle Elde Ettiğiniz Bu Seviyeyi Daha İleriye Götüreceğinize Eminim’

  Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun ise konuşmasına, mezun olan öğrenciler ile onların yetişmesinde büyük emeği ve katkısı olan aileleri ve öğretim elemanlarını tebrik ederek başladı. Konuşmasında gençlere seslenen Coşkun, “Bizim için her öğrenci bir emek demek, her öğrenci kendi çocuğumuz gibi yetiştirdiğimiz bir yüksek değer demek. Gençler, hayat asıl yeni başlıyor. Büyük bir gayretle elde ettiğiniz bu seviyeyi daha da ileriye götüreceğinize eminim. Hedefinizi daima büyük tutun, başarıya odaklanın, hedef ve başarılarınızın devamı için mutlaka kendinizi yetiştirmeye, planlı, programlı çalışmaya devam edin.” şeklinde konuştu.

  Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan ise, hemşirelerin çok önemli ve kutsal bir görevi yerine getirdiklerine dikkati çekerek, “Bu bakımdan gençlerimizi yetiştiren başta hocalarımız olmak üzere, onlara her türlü imkanı sağlayan velilerimizi ve gecesini gündüzüne katarak okuyan bu gençlerimizi canı gönülden tebrik ediyorum. Yolunuz açık olsun.” dedi. Konuşmaların ardından Hemşirelik Andı içen ve mezuniyet belgelerini alan hemşireler, keplerini havaya atarak mezuniyetlerini coşkuyla kutladılar.

  Önceki İçerikEğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Türk Halk Müziği Konseri
  Sonraki İçerikBilimsel Endüstriyel ve Teknolojik Uygulama ve Araştırma Merkezi Duyurusu