AİBÜ’de Kutlu Doğum Programı…

  Bolu İl Müftülüğü tarafından Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde (AİBÜ) düzenlenen kutlu doğum programında, sevgili peygamberimiz bir kez daha rahmetle yâd edildi.

  İstiklâl Marşı’nın okunması ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını Bolu İl Müftüsü İzani Turan yaptı. Önceleri daha ziyade Diyanet İşleri Başkanlığı müftülükler uhdesinde devam eden kutlu doğum programlarının, son yıllarda hemen hemen her kurumda düzenlendiğini ifade eden Turan, bu programların Hz. Muhammed’in ruhaniyetine uygun şekilde yapılmasının önemine dikkat çekerek böylece bugünün mahiyetinin daha iyi idrak edileceğini söyledi.

  Açılış konuşmasının ardından AİBÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Mollaibrahimoğlu, Hz. Muhammed’in yaşamını ve peygamberliğini ele alan konferans verdi. Allah’ın en sevgili kulu ve Hatemu’l Enbiya olan Allah’ın resulünün insanlığa bıraktığı manevi mirasının önemine değinen Mollaibrahimoğlu, “Her şeyden önce Hz. Peygamber bize İslâm dini gibi yüce bir dini miras bırakmıştır. Bu din, hak dinler zincirinin son halkasını oluşturuyor. Mükemmel bir din, evrensel bir din. Kıyamete kadar inanan herkesi kucaklayan bir din. İnsanlığın müreffeh yaşaması, iki cihanda aziz ve mutlu olması için ona göre kuralları içeren yüce bir dindir. Hz. Peygamber bununla birlikte Kur’an-ı Kerim ve Hz. Peygamberin sünnetini bize miras bırakmıştır.” diye konuştu.

  Konferansın sonunda Prof. Dr. Süleyman Mollaibrahimoğlu’na Bolu Müftüsü İzani Turan tarafından çiçek takdim edildi; program, Bolu Müftülüğü Türk Tasavvuf Musikisi korosunun verdiği konserle sona erdi.

  Önceki İçerik4. Üniversiteler Arası Türkiye Salon Hokeyi Şampiyonası, AİBÜ’de Başladı
  Sonraki İçerikÇin Büyükelçisi Yu Hongyang’dan AİBÜ’ye Ziyaret…