AİBÜ’de Basketbol Günleri Başladı

  Bu yıl Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde (AİBÜ) düzenlenen Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Basketbol 2. Lig Grup Birinciliği müsabakaları başladı. Kadınlarda 6, erkeklerde 5 üniversitenin mücadele ettiği ligde, ilk gün maçları tamamlandı. Buna göre, AİBÜ kadınlarda Hitit Üniversitesi’ni 65-24’lük skorla mağlup etti. Müsabakalar, 27 Aralık Cumartesi günü sona erecek.

  Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda (BESYO) oynanan ilk gün maçları arasında Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Basketbol 2. Lig’in açılış töreni düzenlendi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından takımlar sahaya çıktılar. Törenin açılış konuşmasını yapan BESYO Müdürü ve Tertip Komitesi Başkanı Doç. Dr. Ümid Karlı; Hitit, Bartın, Sinop, Başkent, Atılım, Düzce ve Abant İzzet Baysal Üniversitelerinin mücadele edeceği müsabakalarda bütün takımlara başarılar diledi ve centilmence bir mücadele beklediklerini söyledi.

  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Gencer ise, müsabakalara katılmak için Üniversitemize ve Bolu’ya gelen sporculara ‘hoş geldiniz’ diyerek başladığı konuşmasında, tüm sporcuları ve antrenörlerini Üniversitemizde görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Sporun insan yaşamına katkılarından bahseden Gencer, sporun en önemli özelliğinin insanları şiddetten uzaklaştırmak olduğuna vurgu yaptı ve sonuç ne olursa olsun oyunların fair play anlayışı içinde tamamlanması gerektiğini söyledi.

  Açılış konuşmalarının ardından kadınlarda ev sahibi takım Abant İzzet Baysal Üniversitesi,  Hitit Üniversitesi ile karşı karşıya geldi. Tüm periyotlarda daha üstün bir oyun sergileyen AİBÜ, ilk yarıyı 32-9 önde bitirdi. İkinci yarıda da üstünlüğünü devam ettiren Üniversitemiz maçı 65-24’lük skorla galip tamamladı. Günün diğer sonuçları ise şöyle oldu:

  Bartın Üniversitesi-Atılım Üniversitesi (Kadın)       : 80-32

  Sinop Üniversitesi-Başkent Üniversitesi (Kadın)    : 28-69

  Hitit Üniversitesi-Sinop Üniversitesi (Erkek)           : 86-37

  Düzce Üniversitesi-Bartın Üniversitesi (Erkek)      : 60-56

  Önceki İçerikRehber Bilgilerinin Güncellenmesi
  Sonraki İçerikAşağı Gölköy Lojmanları Dağıtımı Hk.