AİBÜ Hayırseverlerin Katkılarıyla Büyümeye Devam Ediyor

   

  Mehmet Tanrıkulu Sağlık Hizmetleri MYO’nun Protokolü İmzalandı

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) ile Beypazarı Tarımsal Üretim Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BEYPİ) arasında, Mehmet Tanrıkulu Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu binasının yapımına ilişkin protokol imzalandı. Protokol kapsamında BEYPİ, Üniversitemizin Gölköy yerleşkesine yaklaşık 3 bin 200 m² kullanım alanına sahip olacak yeni MYO binasının inşaatını yapacak; alt yapı çalışmaları ile demirbaşların temini ve tefrişi ise Üniversitemiz tarafından yapılacak.

  Gazelle Otel’de düzenlenen imza törenine Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, il protokolü, BEYPİ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve üyeleri, AİBÜ Senato üyeleri, İzzet Baysal Vakfı üyeleri ile akademisyenler katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan BEYPİ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Karaoğuz, kurucularından rahmetli Mehmet Tanrıkulu’nun özgeçmişi ile yaptığı hayır ve yatırımlardan bahsederek, Tanrıkulu’nun isminin yapılacak meslek yüksekokuluna verilmesinin kendilerini son derece mutlu ettiğini söyledi ve törene katılanlara teşekkür etti.

  AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun ise, ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda yüksek öğrenime gün geçtikçe daha fazla ihtiyaç duyulduğunu anlatarak, “2023’e kadar Türkiye’de doktor sayımızın 200 bine, hemşire sayımızın ise 400 bine ulaştırılması hedeflenmekte. 2023’e kadar her yıl 16 bin hemşire mezun edilmesi hedef olarak belirlenmiş. Bu ihtiyacın karşılanması için üniversiteler artık daha çok büyüme ve gelişme çabası içine giriyorlar.” dedi.

  ‘Hayırseverlik Halkasına Bir Yenisi Daha Ekleniyor’

  Konuşmasında İzzet Baysal Vakfı ve diğer hayırseverlerin Üniversitemize yaptıkları hayır ve hizmetlerin önemine değinen Rektör Coşkun, “Bugün de BEYPİ A.Ş. sağlık hizmetlerindeki sıkıntılarımızı gidermek ve eğitimlerimizi daha kolay hale getirmek için böyle bir hayırseverlik halkasına bir yenisini daha ekliyor. Üniversite camiası olarak çok mutlu olduğumuzu söylemek isterim. Bu vesileyle de Üniversitemizin kurucusu İzzet Baysal’ı bir kez daha rahmetle anıyorum ve bütün hayırseverlerimize şükranlarımızı ifade ediyorum. Güzel bir örnek teşkil eden bu yatırımdan dolayı da BEYPİ A.Ş. ailesine ve bütün üyelerine de teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

  Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise, Türkiye’nin öncü firmalarından BEYPİ A.Ş. ile AİBÜ’nün Bolu için önemine değindi ve son derece gurur duyduğu bu meslek yüksekokuluna Mehmet Tanrıkulu’nun adının verilmesinin ahde vefaya güzel bir örnek teşkil ettiğini söyledi ve emeği geçenlere teşekkür etti.

  ‘AİBÜ Bolu’nun En Önemli Markasıdır’

  Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları ise, hem BEYPİ A.Ş.’nin hem de AİBÜ’nün Bolu’nun çok önemli markaları olduğunun altını çizerek, “AİBÜ; adıyla, varlığıyla, temsil ettiği misyon ve kuruluşundaki örnekliği itibariyle önemlidir, Türkiye’ye örnek olmuş bir üniversitedir. Ürettiği bilimsel bilgi ve kuruluşundan bu yana yetiştirdiği ve topluma kazandırdığı öğrencilerle birlikte önemlidir, şehrin en önemli markasıdır. Diğer taraftan Türkiye’de beyaz et sektörünün öncüsü olan bu şehirde, ülkemizin 200 firması arasında yer alan, gururla ifade ettiğimiz, BEYPİ A.Ş.’de bu şehrin ve ülkenin önemli markalarından biridir. Böyle bir hizmet AİBÜ’ye ve BEYPİ A.Ş.’ye çok yakışıyor. Bu hizmetlerin devamını, protokolün ise ilimize hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

  Konuşmaların ardından onur şahitliklerini Vali Zahteroğulları ile Belediye Başkanı Yılmaz’ın yaptığı Mehmet Tanrıkulu Sağlık Hizmetleri MYO binasının yapımına ilişkin protokol, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun ile BEYPİ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Karaoğuz tarafından imzalandı.

   

   

  Önceki İçerik2014 Yılı Yaygın Eğitim Faaliyetleri Hk. Duyuru
  Sonraki İçerikGümüşhane’liler AİBÜ’de Düzenlenen Panelde Buluştu