AİBÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, İlk Mezunlarını Verdi

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Bolu Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, ilk mezunlarını vermenin sevinicini yaşadı. İzzet Baysal Kültür Merkezi Mavi salonda düzenlenen törene, öğrenciler ve ailelerinin yanı sıra Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun, Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, Bolu Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Rahmi Yücel ve akademisyenler katıldı.

  Tören, Doç. Dr. Rahmi Yücel’in açılış konuşmasıyla başladı. Yücel, ailelere seslenerek, “Bugün 41 öğrencimizi mezun etmenin sevincini ve gururunu yaşıyoruz. Onların istikballeriyle ilgili bir korku duymayın. Hedefleri için zamanı ve olanakları iyi kullandılar. Yarışmalara katıldılar, pek çok ödüller ve övgüler aldılar. Ortaya koydukları projeler, ürünler ve dayanışmayla yürüttükleri çalışmalarıyla gerek sizin gerek bizlerin emeklerinin boşa gitmediğini hepimize ispatladılar. Onlarla gurur duyabilirsiniz, biliyoruz ki bundan sonra yapacaklarını bizlerle birlikte gururla izleyeceksiniz.” diye konuştu.

  “Aşçılık ile Gastronomi ve Mutfak Sanatlarında Marka Üniversite Olmayı Hedefliyoruz”

  Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun ise, 1992 yılında Bolulu sanayici, iş adamı ve hayırsever merhum İzzet Baysal tarafından kurulan üniversitemiz hakkında bilgi vererek, “Üniversite olarak politikamız şu: Üniversitemiz eğitim, sağlık, mühendislik vb. pek çok alanda çok iyi düzeyde. İyi düzeyde olmayı arzu ettiğimiz bir alan da Aşçılık ile Gastronomi ve Mutfak Sanatları Eğitimi ve bu bölümlerin akademik çalışmaları. Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine başlandı. Hedefimizde doktora eğitimi de var. Mengen ismiyle Aşçılık ile Gastronomi ve Mutfak Sanatları eğitiminde ve bunların bilimsel çalışmalarında marka üniversite olmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

  Açılış konuşmalarının ardından Mengen Fakülte Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Aydın Özmenli tarafından Rektör Coşkun’a hediye takdim edildi. Dereceye giren öğrencilere ise Rektör Coşkun, İhsan Ağcan ve Turhan Bulut tarafından hediyeler verildi. Mutfak ekipmanlarını kullanarak mini bir konser veren öğrencilere mezuniyet belgelerinin verilmesinin ardından, tören, meslek yemini eden öğrencilerin keplerini havaya fırlatmasıyla sona erdi.

  Önceki İçerikAİBÜ Rektörlüğü Taziye Mesajı
  Sonraki İçerikSakarya Geyve Süleyman Gülsüm Odabaş Ortaokulu Öğrencilerinden AİBÜ’ye Ziyaret…